Trwa ładowanie...

Polsat, TVN i TVP łączą siły!

Trzy największe polskie telewizje nie mają wyjścia. W obliczu wejścia do Polski światowych potentatów, chcąc nie chcąc, muszą połączyć siły. Chodzi o udostępnianie pików wideo w internecie.

Polsat, TVN i TVP łączą siły!Źródło: SXC
d2bd6ic
d2bd6ic

Z rynku sieciowego wideo znikają kolejne podmioty, a inne są przejmowane. Dalsza konsolidacja branży może przynieść strategiczny sojusz trzech największych stacji telewizyjnych - pisze "Rzeczpospolita".

Dziś liderem na tym rynku jest Ipla, która niedawno została została przejęta przez Cyfrowy Polsat za 150 mln zł. Na NewConnect zamierza wejść konkurencyjny Iplex. Na rynku nie utrzymał się portal TVScreen.pl.

- Będzie to rok przetasowań w tym segmencie. Według mnie na rynku zostaną trzy podmioty: TVN Player, Iplex i Ipla. Dalej za nimi uplasuje się TVP - mówi "Rzeczpospolitej" Arkadiusz Świerczewski, współzałożyciel portalu Iplex.pl

W obawie przed zagraniczną konkurencją w postaci między innymi serwisu Netflix (NASDAQ: NFLX ), największej na świecie wypożyczalni internetowej polscy nadawcy poważnie zastanawiają się nad zawarciem strategicznego sojuszu. Jeśli się porozumieją, powstanie wspólna platforma wideo udostępniająca treści wszystkich trzech dostawców.

d2bd6ic

Dominik Libicki, prezes Cyfrowego Polsatu, przekonuje, że taki projekt może powstać zawsze, pod warunkiem że wszystkie strony będą w równym stopniu zdeterminowane. - Ja jestem jak najbardziej za. Pytanie, czy pozostali gracze podejdą do tego pomysłu w ten sam sposób - skomentował to "Rz" Dominik Libicki, prezes Cyfrowego Polsatu.

Chociaż szef największej polskiej platformy cyfrowej tego nie potwierdza, wiadomo, że rozmowy na ten temat połączenia sił w internecie już się toczą. Potwierdził to Markus Tellenbach, prezes TVN.

d2bd6ic
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2bd6ic