Praktyki dla studentów w międzynarodowych portach lotniczych

Studenci jedynej w Polsce specjalności Aviation Management - zarządzanie
lotnictwem na Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie będą odbywać praktyki w
międzynarodowych portach lotniczych. Uczelnia podpisała porozumienie w tej sprawie z Lufthansą.

Praktyki dla studentów w międzynarodowych portach lotniczych
Źródło zdjęć: © thinkstock

Niemieckie linie lotnicze zostały honorowym ambasadorem tej specjalności. "Biorąc pod uwagę nasze interesy w Polsce, jest to dla nas kluczowe porozumienie. Współpraca będzie dotyczyć różnych obszarów. Lufthansa inwestuje w edukację i jednocześnie w swoją przyszłość" - powiedział po podpisaniu porozumienia dyrektor generalny Deutsche Lufthansa Bart Buyse.

Ponadto, na mocy porozumienia Lufthansa będzie uczestniczyć też w formułowaniu programu studiów tak, aby był on dostosowany do potrzeb rynku lotniczego.

Praktyki zawodowe studenci będą odbywać po zaliczeniu czterech z sześciu semestrów. Praktycznych umiejętności będą się uczyć na międzynarodowych lotniskach, w czołowych liniach lotniczych Unii Europejskiej i Azji.

Ścieżka kształcenia Aviation Management ruszyła w październiku 2010 roku i prowadzona jest na kierunku ekonomii. Jest to jedyna w Polsce i jedna z kliku w Europie taka specjalność. Zajęcia prowadzone są w języku angielskim. Studia trwają sześć semestrów.

"To studia elitarne dla wybitnych studentów i chcemy utrzymać jej elitarność, dlatego liczba miejsc w tegorocznym naborze też jest ograniczona - zaznaczył rektor uczelni Tadeusz Pomianek. Istotnym elementem tych studiów są zajęcia praktyczne prowadzone przez międzynarodowych ekspertów z branży lotniczej, a także praktyki w liniach lotniczych. Studenci, którzy ukończą tę specjalność, będą mogli znaleźć pracę na lotniskach w różnych działach, a także w firmach, które czarterują samoloty lub zajmują się przewozem lotniczym towarów.

Na pierwszym roku Aviation Management studia rozpoczęło 60 studentów z Polski i zagranicy. Rzeczniczka uczelni Urszula Pasieczna podkreśliła, że podań było 10 razy więcej niż miejsc.

Pierwszy rocznik do końca studiów kształcić się będzie na Aviation Management bezpłatne, dzięki dofinansowaniu unijnemu do projektu "Do kariery na skrzydłach - studiuj Aviation Management".

Kierownik projektu Bartosz Pomianek zauważył, że według prognoz Urzędu Lotnictwa Cywilnego w najbliższych 10-15 latach znacznie wzrośnie zapotrzebowanie na pracowników lotnictwa cywilnego. W przyszłości może brakować nawet około 25 tys. pracowników na lotniskach w Polsce.

Jego zdaniem, dzięki umowie z Lufthansą, oferta dydaktyczna będzie możliwie maksymalnie dostosowana do potrzeb rynku pracy w tym sektorze. Ponadto, uczelnia prowadzi również rozmowy z innymi potencjalnymi partnerami z branży lotniczej.

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie powstała w 1996 r. Uczelnia posiada uprawnienia do prowadzenia kształcenia na 12 kierunkach studiów, w ramach których studenci mają do wyboru 62 specjalności. Jako jedyna z Podkarpacia i jedna z niewielu w kraju zaliczana jest do uczelni o klasie międzynarodowej. Kształci ok. 10 tys. studentów.(PAP)

Źródło artykułu:PAP
studialufthansauczelnia

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)