Trwa ładowanie...

Rossmann otwiera "flagową" drogerię. Kosmetyki nabierzesz do własnego pojemnika

Z dozownika do przyniesionej przez siebie buteleczki - tak można kupować kosmetyki w nowym sklepie Rossmanna. Podpowiadamy, czego możesz się spodziewać w nowej drogerii sieci.

Share
Rossmann otwiera "flagową" drogerię. Kosmetyki nabierzesz do własnego pojemnika
Źródło: Flickr
d2g4cps

Rossmann otwiera "flagową" drogerię

Bycie "eko", ograniczanie zużycia wody, czy plastiku nabiera w Polsce coraz większego znaczenia. Tym tropem idzie Rossmann. Sieć daje możliwość zapakowania oferowanych przez siebie produktów w opakowania, które przyniosą klienci. Pierwszy taki sklep powstał w łódzkiej Manufakturze.

Czytaj też: <a href="https://www.money.pl/gospodarka/odmrazanie-gospodarki-otwarcie-silowni-na-jakich-zasadach-6514908298573441a.html" target="_blank">Odmrażanie gospodarki. Otwarcie siłowni na jakich zasadach?</a>

W sklepie klienci mają mieć możliwość skorzystania m.in. z automatów, w których napełnią butelki wielokrotnego użytku, np. szamponem, żelem pod prysznic, płynem do prania czy mycia naczyń.

d2g4cps

Czesi już wypróbowali

W nowej drogerii Rossmann znajdziemy również "Strefę Zdrowia", czyli sekcję sklepu, która zawiera produkty bezglutenowe, wegańskie, ekologiczne czy też regionalne, jak np. miód z polskich pasiek. Ponadto klienci sklepu znajdą tam m.in. włoskie ekologiczne makarony, czy kawy i herbaty.

Obejrzyj: Ulga termomodernizacyjna. Można odliczyć w PIT do 53 tys. zł

Drogerie, w których można korzystać z własnych pojemników, działają już w Europie. Na początku roku WP Finanse informowały, że testy takich placówek przeprowadzono chociażby w Czechach: w Pradze, Libercu, Brnie, Czeskich Budziejowicach i Pardubicach.

Rossmann nie jest jednak pierwszym sklepem w Polsce, który ogranicza zużycie plastiku. Na jeszcze większą skalę robi to np. niewielki sklep na warszawskiej Ochocie.

d2g4cps

Podziel się opinią

Share
d2g4cps
d2g4cps