Trwa ładowanie...
d1ibz9p

Rząd będzie przekonywał UOKiK do wyrażenia zgody na przejęcie Energi przez PGE

...

d1ibz9p
d1ibz9p

14.09. Kraków (PAP) - Rząd będzie przekonywał UOKiK do wyrażenia zgody na przejęcie Energi przez PGE - wynika z wypowiedzi premiera Donalda Tuska.

"Plany PGE związane z Energą wydają się najlepszą opcją do tego, aby stworzyć organizmy zdolne do realizacji projektów elektrowni jądrowych w Polsce - taką opinię uzyskała prezes Tomkiel i ja ją potwierdzę. Rząd w tej kwestii podejmie decyzję jeśli chodzi o nasze strategiczne zamierzenia dotyczące elektrowni jądrowych i ja tego na pewno nie odpuszczę" - powiedział Tusk na konferencji prasowej we wtorek.

"Musimy patrzeć na energetykę w całości, także energetykę jądrową jako przestrzeń, gdzie konkurencja ma wymiar nie tylko, że nie krajowy, ale nawet ponadregionalny, czy wręcz globalny. Dlatego będę przekonywał panią prezes, żeby patrzyła na kwestię planów PGE wobec Energii także z tego punktu widzenia - interesów Polski na arenie globalnej gry interesów energetycznych" - dodał.

UOKiK sygnalizował wcześniej, że ewentualne połączenie PGE i Energi doprowadzi do zbytniej koncentracji na rynku energii elektrycznej i pogorszenia sytuacji odbiorców końcowych.

d1ibz9p

Prezes UOKiK Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel powiedziała w poniedziałek, że Urząd podtrzymuje swoje negatywne stanowisko dotyczące ewentualnego połączenia polskich spółek energetycznych PGE i Energa.

Premier poinformował, że w tej chwili nie ma żadnych rozstrzygnięć odnośnie przyszłości prezes UOKiK.

W trwającym procesie prywatyzacyjnym o 82,9 proc. akcji Energi walczą dwa podmioty - PGE i Energeticky a Prumyslovy Holding z Czech. Na początku września minister skarbu Aleksander Grad zapowiadał, że jego resort planuje wybrać oferenta w połowie września. (PAP)

gsu/ epo/ asa/

d1ibz9p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ibz9p