Trwa ładowanie...

Sensacyjne wieści - Putin na "czarnej liście" UE?

Premier Rosji Władimir Putin może znaleźć się na "czarnej liście" Unii Europejskiej w związku z drugim procesem byłego szefa Jukosu Michaiła Chodorowskiego. Tę sensacyjną informację podaje tygodnik "Nowoje Wremia" ("New Times").

Share
Sensacyjne wieści - Putin na "czarnej liście" UE?Źródło: AFP, fot: Alexey Druzhinin
d1y9m6e

Sprawa dotyczy listy rosyjskich urzędników, wobec których Unia Europejska może wprowadzić sankcje wizowe (odmowa wydania wizy) i finansowe (zamrożenie kont w europejskich bankach).

Jak donosi rosyjski tygodnik na liście mogą znaleźć się nie tylko śledczy, prokuratorzy i sędziowie bezpośrednio związani z drugim procesem Chodorowskiego, ale także najważniejsi politycy rosyjscy, w tym premier Władimir Putin i wicepremier Igor Sieczin.

Jak powiedziała tygodnikowi deputowana Parlamentu Europejskiego Kristiina Ojuland, UE nie cofnie się przed niczym, aby prawa człowieka były w Rosji szanowane.

d1y9m6e

O tym, że grupa eurodeputowanych na czele z Kristiną Ojuland domaga się nałożenia sankcji poinformował we wtorek dziennik "Kommiersant".

Rzecznik prasowy eurodeputowanej powiedziała wtedy moskiewskiemu dziennikowi, że Ojuland, chce nałożenia sankcji wizowych i finansowych na rosyjskich urzędników i polityków, mających związek z "nagonką na Chodorowskiego". - Sankcje to jedyny sposób, by zmusić rosyjskie władze do przestrzegania praw człowieka. Wcześniejsze próby rozmów z rosyjskimi partnerami okazały się drogą donikąd - dodał rzecznik prasowy Ojuland.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d1y9m6e

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1y9m6e
d1y9m6e