Trwa ładowanie...
d3vofdr

Sieć lodziarnio-kawiarni Ibiza Ice Cafe chce wejść na GPW w 2011 r.

8.5.Warszawa (PAP) - Spółka Ibiza Ice Cafe, sieć luksusowych lodziarnio-kawiarni, planuje zadebiutować na GPW w 2011 roku i pozyskać środki na rozwój. Docelowo sieć ma liczyć...
Share
d3vofdr

8.5.Warszawa (PAP) - Spółka Ibiza Ice Cafe, sieć luksusowych lodziarnio-kawiarni, planuje zadebiutować na GPW w 2011 roku i pozyskać środki na rozwój. Docelowo sieć ma liczyć kilkadziesiąt lokali - poinformowała firma w piątkowym komunikacie.

Wcześniej, już w czerwcu tego roku, spółka zamierza pozyskać od inwestorów środki na rozwój w ramach pre-IPO.

"Według założeń, publiczna emisja akcji i wejście na GPW nastąpić mają w 2011 roku, gdy nabierzemy odpowiedniej masy, a biznes będzie dobrze rozpoznawalny. Rynek lodów w Polsce rośnie o kilkanaście procent rocznie i cały czas nie jest w pełni zagospodarowany. Z dużą siecią lokali, silną marką i wynikami działalności, a nie tylko planami, łatwiej będzie myśleć o pozyskaniu kapitału z rynku" - powiedział cytowany w komunikacie Tomasz Haligowski, prezes Ibiza Ice Cafe.

d3vofdr

Dominującym właścicielem Ibizy Ice Cafe jest teraz spółka Privilege Capital Management z 90 proc. pakietem akcji.

Sama Privilege Capital Management jest spółką zależną Wrocławskiego Domu Maklerskiego.

Ibiza Ice Cafe poinformowała w komunikacie, że uruchomiła lodziarnio-kawiarnię we Wrocławiu. Do końca roku otwartych ma być jeszcze kilka lokali w największych miastach Polski, a docelowo sieć liczyć ma kilkadziesiąt lokali.

"Oprócz lokali własnych z produkcją lodów, których koszt szacowany jest na ok. 1,5-2 mln zł, powstawać będą również lokale franczyzowe, które będą zaopatrywane w lody przez lokale własne Ibiza Ice Cafe. Dzięki temu nakłady inwestycyjne franczyzobiorcy będą niższe - od 0,5 mln do 1 mln zł" - powiedział prezes Haligowski.

"W tej chwili jesteśmy na etapie finalizowania rozmów w sprawie kolejnych lokalizacji - we Wrocławiu, Warszawie, Krakowie, Łodzi i Poznaniu. Są to lokalizacje w centrum miast i w wiodących galeriach handlowych. Rozmawiamy też z kilkoma potencjalnymi franszyzobiorcami" - dodał.(PAP)

pel/ ana/

d3vofdr

Podziel się opinią

Share
d3vofdr
d3vofdr