Trwa ładowanie...
d14x1iy
d14x1iy
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - czwartek

- FCapital Dutch podwyższył cenę w wezwaniu na AmRest do 255 zł za akcję z 215 zł - poinformował pośredniczący w wezwaniu DM BZ WBK.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d14x1iy

- PKO BP i Alior Bank złożyły ofertę na zakup akcji Raiffeisen Polbank - wynika z nieoficjalnych informacji agencji Reuters. Ani prezes PKO BP, ani PZU nie chcieli potwierdzić tych informacji.

- Chemoservis-Dwory chce sprzedać 50,4 proc. akcji spółki zależnej, Petro EnergoRem, za ok. 8,5 mln zł - podał Chemoserwis-Dwory w komunikacie.

- Oponeo sprzedał w transakcjach pakietowych 1,033 mln akcji własnych, stanowiących 7,41 proc. udziału w kapitale zakładowym, po 31 zł za sztukę, na rzecz Altus TFI - podała spółka w komunikacie. Pozyskane środki pozwolą na sfinansowanie zwiększonych obrotów handlowych i inwestycję w nowoczesne technologie.

d14x1iy

- W najbliższy poniedziałek związki zawodowe działające w spółce Kopex Machinery rozpoczną konsultacje z pracodawcą w sprawie ograniczenia zwolnień grupowych w firmie - podała w czwartek śląsko-dąbrowska Solidarność.

- Ponad 10 mln pasażerów, 16 dreamlinerów, 400 nowych pilotów, więcej niż tysiąc członków personelu pokładowego oraz rozwój połączeń do Ameryki Północnej i Azji - zakłada nowa strategia PLL LOT do 2020 roku. Linia ma być rentowna i mieć 25 proc. udział na polskim rynku.

- PGNiG rozpoczęło próbę pozyskania metanu z pokładów węgla kamiennego w Gilowicach na Śląsku; przez najbliższe tygodnie spółka przeprowadzi wiercenia w dwóch otworach - poinformował w czwartek na Forum Ekonomicznym w Krynicy prezes spółki Piotr Woźniak.

- PGNiG chce osiągnąć w 2022 roku 2-2,5 mld metrów sześciennych gazu ze złóż w Norwegii - poinformował podczas konferencji Piotr Woźniak, prezes spółki.

d14x1iy

- Wydatki inwestycyjne Wieltonu w 2016 roku wyniosą ok. 40 mln zł, a w 2017 roku 25-28 mln zł. Spółka jest w trakcie procesu inwestycyjnego, w wyniku którego jej moce wzrosną dwukrotnie, do 16 tys. sztuk asortymentu rocznie. Proces zakończy się w czwartym kwartale przyszłego roku.

- Bank Pocztowy planuje, że do końca roku przeprowadzi kolejną emisję obligacji podporządkowanych skierowanych do inwestorów detalicznych - poinformował Sławomir Zawadzki, pełniący obowiązki prezesa banku.

- Wielton spodziewa się, że drugie półrocze 2016 roku nie powinno być gorsze od pierwszego, na rynku wciąż utrzymuje się bowiem bardzo dobra koniunktura - poinformował na czwartkowej konferencji prasowej prezes Wieltonu Mariusz Golec.

- OEX spodziewa się dobrej drugiej połowy roku w segmencie zarządzania sieciami sprzedaży m.in. w związku z koniecznością rejestracji kart pre paid wprowadzoną przez nową ustawę antyterrorystyczną. Grupa chce też kontynuować wzrosty w pozostałych dwóch segmentach. OEX pracuje nad kolejnymi akwizycjami i niebawem przedstawi szczegóły.

d14x1iy

- Podczas nadzwyczajnego walnego zgromadzenia spółki PZ Cormay akcjonariusze przegłosowali emisję do 16.695.541 akcji serii L, które zostaną zaoferowane akcjonariuszom spółki Orphee - wynika z uchwał zgromadzenia.

- Medicalgorithmics liczy, że w ciągu 1-2 miesięcy uda się uzgodnić warunki i sfinalizować przejęcie aktywów amerykańskiej spółki AMI/Spectocor - poinformował Marek Dziubiński, prezes Medicalgorithmics. Spółka liczy, że dzięki zakończeniu procesu sądowego biznes w USA wróci na ścieżkę wzrostową.

- Spółka TIM stawia na sprzedaż internetową. Celami firmy na przełom lat 2016/17 jest osiągnięcie średniej sprzedaży dziennej przez internet w wysokości ponad 2 mln zł i zwiększenie oferty do 80 tys. produktów do końca roku - poinformował podczas czwartkowej konferencji Krzysztof Folta, prezes grupy TIM.

- Sygnity podpisało aneks do umowy z PKO BP ws. umowy na dostawę licencji Microsoft, w ramach którego płatność ostatniej raty w wys. 10,86 mln euro została przesunięta na okres do 23 września z 31 października poprzednio. Zmiana harmonogramu istotnie wpłynie na sprawozdanie roczne Sygnity - podała spółka w komunikacie.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) ================================

d14x1iy

Podziel się opinią

Share
d14x1iy
d14x1iy