Trwa ładowanie...
d452qsj

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - poniedziałek

- Ministerstwo Skarbu Państwa zakłada, że dochody z dywidend zostaną zapisane w budżecie państwa na 2016 rok w kwocie około 4,5 mld zł - poinformował PAP minister skarbu Andrzej Czerwiński.

Share
d452qsj

- Ministerstwo Skarbu Państwa nie zamierza sprzedawać pakietów akcji notowanych na giełdzie PKO BP, PZU czy PGE. W opinii ministra skarbu Andrzeja Czerwińskiego, to byłby błąd w obecnej sytuacji rynkowej.

- Proces sprzedaży przez SRK oznaczonej części zakładu górniczego w Brzeszczach na rzecz inwestora powinien się zakończyć do 25 września. Wypracowano rozwiązanie, które powinno zaspokajać interesy wszystkich stron - poinformował w wywiadzie dla PAP minister skarbu Andrzej Czerwiński.

- Ministerstwo Skarbu Państwa jest zainteresowane pozyskaniem inwestora dla LOT, ale to kilkuetapowy proces, który powinien być prowadzony w oderwaniu od kalendarza politycznego - poinformował PAP minister skarbu państwa Andrzej Czerwiński.

- Sektor energetyczny nie będzie inwestować bezpośrednio w Nową Kompanię Węglową. Prowadzone są rozmowy, by razem z innymi spółkami Skarbu Państwa zaangażował się w zarządzany przez PIR Fundusz Inwestycji Polskich Przedsiębiorstw, który ma inwestować w przedsiębiorstwa z sektora przemysłowego. Jednym z nich mogłaby być NKW - poinformował w wywiadzie dla PAP minister skarbu Andrzej Czerwiński.

d452qsj

- Krzysztof Sędzikowski podjął decyzję o nieskładaniu rezygnacji z funkcji prezesa Kompanii Węglowej - podała spółka w oświadczeniu. Widzi szanse na utworzenie Nowej Kompanii Węglowej.

- PGNiG, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, wprowadza od 1 września obniżkę ceny gazu ziemnego wysokometanowego o 6,5 proc. dla odbiorców detalicznych oraz małych i średnich firm - podała spółka w komunikacie.

- Portfel zamówień Vistalu Gdynia na koniec II kwartału wynosił 325,1 mln zł, o 55 proc więcej rdr, z czego ponad połowa przypada na 2015 r. - poinformował Ryszard Matyka, prezes spółki. Vistal nie wyklucza, że może osiągnąć cel 400 mln zł przychodów rocznie szybciej niż zakładano wcześniej.

- PHN chce w tym roku sprzedać aktywa o wartości do 100 mln zł. Liczy, że przynajmniej 50 mln zł będzie pochodzić ze zbycia nieruchomości z projektu "prestiżowe lokalizacje" - poinformowali na konferencji przedstawiciele spółki.

d452qsj

- Polimex-Mostostal spodziewa się, że we wrześniu zakończy procedurę scalania akcji, a notowania spółki wrócą do systemu notowań ciągłych - poinformował wiceprezes spółki Krzysztof Cetnar.

- Strategia Polimeksu-Mostostalu zakłada, że do 2020 r. grupa nie będzie dokapitalizowana przez akcjonariuszy - wynika z materiałów prasowych.

- Kruk spodziewa się, że podaż długów w drugiej połowie roku w Polsce może być podobna jak w pierwszej. Obecnie trwają przetargi na ponad 6 mld zł - poinformowali przedstawiciele spółki. Kruk w przyszłym roku chce wejść do Hiszpanii lub Włoch, teraz pracuje nad zakupem kolejnych długów w Niemczech.

- Obecna wartość portfela zamówień Comarchu na druga połowę 2015 r. jest niższa niż przed rokiem. Wpływ na niższy portfel ma spadająca wartość zamówień w sektorze publicznym, których nie udaje się pokryć rosnącym portfelem w innych segmentach - poinformował na konferencji wiceprezes Comarchu Konrad Tarański.

d452qsj

- W I półroczu 2015 r. skonsolidowany zysk netto grupy Banku BGŻ BNP Paribas SA wyniósł 17,8 mln zł, podczas gdy rok wcześniej zysk wynosił 108,5 mln zł.

- Bank BGŻ BNP Paribas, liczy że w pierwszej połowie 2016 roku połączy się z Sygma Bankiem - poinformował Józef Wancer, prezes banku.

- Udział PKP Cargo w rynku przewozów towarowych wzrósł w lipcu, wobec czerwca, o 0,3 punktu procentowego pod względem przewiezionej masy. Udział w pracy przewozowej spadł o 0,7 pkt. proc. - podała spółka w komunikacie, bazując na danych GUS.

- Work Service pracuje nad nową strategią, która ma przedstawić założenia rozwoju grupy na rynkach Zachodniej Europy - poinformował Tomasz Hanczarek, prezes Work Service. Dodał, że przychody spółki mogą w 2015 r. przekroczyć 2 mld zł, a zysk operacyjny sięgnąć 100 mln zł.

- Zakładamy, że nowa strategia PKM Duda będzie miała przełożenie na przychody już w 2016 r., ale o wpływie na wynik będzie można mówić dopiero po kilku latach. Utrzymanie w 2015 r. wyniku z zeszłego roku będzie wyzwaniem - poinformował na konferencji Dariusz Formela, prezes PKM Duda.

Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl.

d452qsj

Podziel się opinią

Share
d452qsj
d452qsj