Trwa ładowanie...
d3te2n0

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - środa

- Planowane pozyskanie finansowania przez Tauron poprzez podniesienie kapitału zakładowego nie będzie mieć negatywnego wpływu na dług netto/EBITDA - podała spółka w komunikacie prasowym.

Share
d3te2n0

- Ministerstwo Skarbu Państwa planuje wnieść do Tauronu aportem akcje spółek z udziałem Skarbu Państwa, by wzmocnić bilans grupy i zwiększyć jej możliwości finansowe - napisał resort skarbu w komentarzu przesłanym PAP.

- Minister skarbu państwa Andrzej Czerwiński spodziewa się, że wkrótce zostanie podpisane porozumienie dotyczące zakupu przez Tauron części aktywów kopalni Brzeszcze. "Mamy interesy zarówno Tauronu, jak i Brzeszcz, żeby się porozumieć" - ocenił w środę w Krakowie minister.

- Obecny backlog Sygnity na rok obrotowy 2016 ma wartość 208,9 mln zł i jest 33 proc. wyższy w stosunku do backlogu z końca lipca - podała spółka w komunikacie prasowym.

- Na przełomie listopada i grudnia będzie gotowe studium wykonalności dla budowy instalacji zgazowywania węgla przygotowywanej przez Grupę Azoty w Kędzierzynie-Koźlu. Zdaniem władz spółki wstępne wyniki są obiecujące i wskazują na możliwość realizacji inwestycji.

d3te2n0

- Notowana na NewConnect spółka BVT, która prowadzi działalność w zakresie windykacji pakietów wierzytelności masowych, zakłada, że w tym roku wypracuje 2,5 mln zł zysku netto.

- Polska Grupa Energetyczna oddała do użytku pierwszą elektrownię fotowoltaiczną. Instalacja ma moc 0,6 MW - podała spółka w komunikacie.

- Opteam i Innova Investments, które podpisały porozumienie w sprawie współpracy przy zakupie 50 proc. akcji Centrum Rozliczeń Elektronicznych Polskie ePłatności (PeP) od Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych, utworzą wehikuł inwestycyjny do którego Opteam wniesie posiadane udziały w PeP, a Innova kapitał.

- Katowicki Holding Węglowy realizuje program naprawczy, który w 2016 roku ma przynieść łączne zmniejszenie kosztów o około 540 mln zł, w stosunku do 2014 roku - podała spółka w prezentacji.

d3te2n0

- Katowicki Holding Węglowy (KHW) dzięki programowi naprawczemu odnotował dodatni wynik finansowy za wrzesień - 12 mln zł netto - podał w środę prezes spółki Zygmunt Łukaszczyk. Według prognoz, cały rok spółka zamknie "maksymalnie dwucyfrową" stratą.

- Posiedzenie Rady Bankowego Funduszu Gwarancyjnego w sprawie ustalenia wysokości stawek opłat rocznych i ostrożnościowych dla banków na 2016 rok odbędzie się 25 listopada. Stawki będą ustalane według dotychczasowych modeli, a punktem odniesienia będą stawki ubiegłoroczne - poinformował PAP Piotr Piłat, przewodniczący Rady.

- Helio, producent bakalii, oczekuje, że w tym roku obrotowym poprawi przychody i marże, w czym pomogą stabilne ceny surowców i kurs dolara. Spółka zainwestowała już we wzrost mocy produkcyjnych, a w planach ma jeszcze budowę nowego magazynu za 4-5 mln zł - poinformował prezes Leszek Wąsowicz.

- Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny grupy Wittchen, przygotowany w związku z planowaną ofertą publiczną akcji i zamiarem wejścia na GPW - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

d3te2n0

- Michał Hucał złożył rezygnację z funkcji wiceprezesa Alior Banku odpowiedzialnego za Pion Rozwoju. Rada nadzorcza banku powołała do zarządu Małgorzatę Bartler i Barbarę Smalską - poinformował bank w komunikacie.

- CBA weszło do siedzib MSP i GPW, zabezpiecza dokumenty w sprawie prywatyzacji Ciechu. Obecny prezes GPW Paweł Tamborski zapewnia, że proces sprzedaży Ciechu był transparentny. W podobnym tonie wypowiada się Kulczyk Investments, którego spółka zależna kupiła akcje chemicznej firmy.

- T-Bull, studio deweloperskie specjalizujące się w grach na urządzenia mobilne przekształca się w spółkę akcyjną i w 2016 roku planuje zadebiutować na rynku NewConnect - podała wrocławska firma w komunikacie prasowym.

- Wniosek o zatwierdzenie prospektu przewoźnika lotniczego Enter Air wpłynął do Komisji Nadzoru Finansowego - podała KNF w komunikacie.

d3te2n0

- Zysk netto na akcję banku JP Morgan w trzecim kwartale wyniósł 1,32 USD wobec oczekiwanych przez rynek 1,37 USD.

- Zysk netto na akcję koncernu informatycznego Intel Corp. w trzecim kwartale 2015 roku wyniósł 64 centy, a rynek szacował je na 59 centów.

- Wells Fargo & Co. zanotował w III kwartale 2015 r. zysk netto w wysokości 1,05 USD na akcję - podała firma w komunikacie.

- Lotos szacuje, że decyzje Urzędu Kontroli Skarbowej dotyczące około 161 mln zł zaległości podatkowych będą miały wpływ na skonsolidowany wynik operacyjny grupy za III kwartał 2015 roku - podała spółka w komunikacie. Lotos złożył odwołania do decyzji UKS, ponieważ uważa zarzuty za "nieuzasadnione".

============================= * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

d3te2n0

Podziel się opinią

Share
d3te2n0
d3te2n0