Trwa ładowanie...
d4lxnn1
14-02-2017 17:25

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - wtorek

- Orange Polska spodziewa się, że dynamika spadku przychodów w 2017 r. może być niższa niż rok wcześniej, kiedy wyniosła 2,4 proc. Z wyłączeniem przychodów ze sprzedaży sprzętu dynamika spadku może być porównywalna jak w 2016 r. lub nieco większa - poinformował PAP Maciej Nowohoński, członek zarządu ds. finansowych.

d4lxnn1
d4lxnn1

- Nie jest wykluczone, że Orange Polska może się wstrzymać z wypłatą dywidendy dłużej niż przez jeden rok, jednak obecnie jest za wcześnie, aby o tym przesądzać - wynika z wypowiedzi Macieja Nowohońskiego, członka zarządu ds. Finansów.

- Orange Polska nie przewiduje żadnych kolejnych odpisów w perspektywie najbliższych dwóch lat - wynika z wypowiedzi Macieja Nowohońskiego, członka zarządu ds. finansowych.

- Orange w 2017 r. chciałby podwoić bazę klientów podłączonych do światłowodu - poinformował na konferencji Maciej Nowohoński, członek zarządu ds. finansowych.

- Bank Handlowy liczy na wysoki, jednocyfrowy wzrost wolumenu kredytów korporacyjnych oraz wyższy niż 4 proc. wzrost w sektorze klientów indywidualnych - poinformował na konferencji prezes Sławomir Sikora. Dodał, że marża odsetkowa banku ma niewielki potencjał do wzrostu bez zmian stóp procentowych.

d4lxnn1

- Zysk netto grupy Banku Handlowego w czwartym kwartale 2016 roku spadł do 130,3 mln zł z 140,9 mln zł rok wcześniej - podał bank we wstępnych danych. Zysk okazał się 2 proc. wyższy od oczekiwań rynku - analitycy prognozowali wynik na poziomie 127,8 mln zł.

- Tauron dokona odpisów z tytułu utraty wartości bilansowej jednostek wytwórczych segmentu Wytwarzanie. Ich łączny szacunkowy wpływ na obciążenie wyniku netto grupy za 2016 rok wyniesie ok. 62 mln zł - podała spółka w komunikacie.

- Wojciech Kowalczyk został wybrany na nowego wiceprezesa PGE ds. inwestycji kapitałowych - poinformowała spółka w komunikacie. W ostatnich latach Kowalczyk był wiceministrem finansów, skarbu i gospodarki za czasów koalicji PO-PSL, a ostatnio wiceministrem energii w rządzie Beaty Szydło.

- Skonsolidowany zysk netto grupy Budimex w IV kwartale 2016 r. wyniósł 159 mln zł, co oznacza wzrost o 112 proc. rdr - podała spółka w komunikacie. Wcześniej spółka szacowała zysk netto w tym okresie na 110 mln zł.

d4lxnn1

- CDRL, właściciel marki odzieży dziecięcej Coccodrillo, planuje w pierwszym kwartale 2017 roku otwarcie pięciu nowych sklepów w Polsce. Nowe salony mają powstać też w niemieckim Stuttgarcie i słowackich Koszycach - podała grupa w komunikacie.

- Związki zawodowe działające w Zespole Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja zawarły z zarządem spółki porozumienie kończące spór zbiorowy dotyczący wzrostu wynagrodzeń w roku 2016 - podała spółka w komunikacie.

- Górnicze związki, które nie przyjęły projektu porozumienia poprzedzającego połączenie KHW i PGG w zaproponowanej formie, przygotowały swoje uwagi do projektu. Rozmowy z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Energii mają być kontynuowane w środę.

- Lark Europe, spółka zależna Lark. pl, wnioskuje o zawezwanie spółki ABC Data do próby ugodowej i zawarcia ugody, zgodnie z którą ABC Data zapłaci 12,19 mln zł - podała Lark. pl w komunikacie.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. ================================

d4lxnn1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4lxnn1