Trwa ładowanie...
d11thac

Sprzedawca potrzebny od zaraz. Niemal jedna trzecia ofert pracy dotyczy branży handlowej

Firmy najczęściej poszukiwały do pracy handlowców - wynika z raportu Pracuj.pl. Oprócz nich na brak zainteresowania nie mogli narzekać także specjaliści ds. obsługi klienta, eksperci IT i finansiści. Jak pokazują dane, przed ostatnimi rysują się najjaśniejsze perspektywy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sprzedawca to nadal jeden z najbardziej poszukiwanych zawodów przez pracodawców.
Sprzedawca to nadal jeden z najbardziej poszukiwanych zawodów przez pracodawców. (Fotolia, Fot: fotolia)
d11thac

30 proc. ofert zamieszczonych na portalu Pracuj.pl dotyczy specjalistów z zakresu handlu i sprzedaży. Jak podają autorzy raportu, ten zawód należy od lat do najpopularniejszych.

Jednak z roku na rok jego udział w całej puli ofert systematycznie maleje. Z przytoczonych przez portal danych wynika, że jeszcze w 2016 roku do handlowców należało 37 proc. wszystkich ofert.

Stabilnie się mają natomiast specjaliści ds. obsługi klienta. Więcej niż co piąta oferta pracy była skierowana właśnie do nich i jest to wynik porównywalny z poprzednimi latami.

d11thac

Zobacz: Gumy kulki i turbo wciąż w sprzedaży. Sprawdziliśmy, czy opłaca się je kupić

Podobnie ma się sytuacja z ekspertami IT, do których należało 15 proc. całej puli ofert.

Czytaj też: Kulisy pracy w sklepie. Tego o życiu sprzedawcy mogłeś nie wiedzieć

d11thac

O 2 pp. mniej wyniósł wynik finansistów. Jednak przed nimi rozciągają się najlepsze perspektywy, bowiem w całym portalu Pracuj.pl najwięcej ofert pochodziło właśnie z sektora bankowości i finansów (11 proc.).

Co oczywiste, rąk do pracy poszukiwała też branża handlu i sprzedaży B2C (10 proc.) oraz produkcji FMCG (9 proc.). Czwarte miejsce należy do handlu i sprzedaży B2B z 8-proc. wynikiem, a piąte - do branży IT (7 proc.).

Sprawdź: Primark w Polsce już oficjalnie. Właśnie ruszyła strona

Najwięcej pracowników poszukuje się w województwie mazowieckim. Co czwarta oferta pochodziła od firmy zlokalizowanej w tym regionie. Dla porównania: jeszcze w 2016 roku procent udziału Mazowsza w całości ofert wyniósł 22.

Dowiedz się: Otwierają się nowe delikatesy. Będą czynne także w niedziele

Łącznie przedsiębiorcy wystawili ok. 556,5 tys. ofert na tym portalu.

d11thac

Podziel się opinią

Share
d11thac
d11thac