Trwa ładowanie...

Sprzedawca potrzebny od zaraz. Niemal jedna trzecia ofert pracy dotyczy branży handlowej

Firmy najczęściej poszukiwały do pracy handlowców - wynika z raportu Pracuj.pl. Oprócz nich na brak zainteresowania nie mogli narzekać także specjaliści ds. obsługi klienta, eksperci IT i finansiści. Jak pokazują dane, przed ostatnimi rysują się najjaśniejsze perspektywy.

Sprzedawca potrzebny od zaraz. Niemal jedna trzecia ofert pracy dotyczy branży handlowejŹródło: Fotolia, fot: fotolia
d3mllhe
d3mllhe

30 proc. ofert zamieszczonych na portalu Pracuj.pl dotyczy specjalistów z zakresu handlu i sprzedaży. Jak podają autorzy raportu, ten zawód należy od lat do najpopularniejszych.

Jednak z roku na rok jego udział w całej puli ofert systematycznie maleje. Z przytoczonych przez portal danych wynika, że jeszcze w 2016 roku do handlowców należało 37 proc. wszystkich ofert.

Stabilnie się mają natomiast specjaliści ds. obsługi klienta. Więcej niż co piąta oferta pracy była skierowana właśnie do nich i jest to wynik porównywalny z poprzednimi latami.

Zobacz: Gumy kulki i turbo wciąż w sprzedaży. Sprawdziliśmy, czy opłaca się je kupić

Podobnie ma się sytuacja z ekspertami IT, do których należało 15 proc. całej puli ofert.

d3mllhe

O 2 pp. mniej wyniósł wynik finansistów. Jednak przed nimi rozciągają się najlepsze perspektywy, bowiem w całym portalu Pracuj.pl najwięcej ofert pochodziło właśnie z sektora bankowości i finansów (11 proc.).

Co oczywiste, rąk do pracy poszukiwała też branża handlu i sprzedaży B2C (10 proc.) oraz produkcji FMCG (9 proc.). Czwarte miejsce należy do handlu i sprzedaży B2B z 8-proc. wynikiem, a piąte - do branży IT (7 proc.).

Najwięcej pracowników poszukuje się w województwie mazowieckim. Co czwarta oferta pochodziła od firmy zlokalizowanej w tym regionie. Dla porównania: jeszcze w 2016 roku procent udziału Mazowsza w całości ofert wyniósł 22.

Łącznie przedsiębiorcy wystawili ok. 556,5 tys. ofert na tym portalu.

d3mllhe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3mllhe