Trwa ładowanie...
d3rf2cl

Szkolna stołówka walczy o miejsca pracy. Zaczyna gotować na wynos

Kryzys mocno uderzył w branżę gastronomiczną. I to nie tylko w bary i restauracje. W fatalnej sytuacji są też stołówki szkolne, które z powodu zamknięcia szkół nie pracują i nie zarabiają. Ajenci stołówki w jednym z warszawskich liceów postanowili bronić się przed kryzysem, gotując obiady na wynos.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szkolna stołówka zaczyna gotować na wynos.
Szkolna stołówka zaczyna gotować na wynos. (Facebook)
d3rf2cl

"W zaistniałej sytuacji nie mamy środków do życia. Nie chcemy zwolnić swoich pracowników, ponieważ są również w trudnej sytuacji. Pomyśleliśmy, że jedyne co możemy zrobić, to robić to, co nam najlepiej wychodzi - gotować obiady na wynos" - czytamy w ogłoszeniu zawieszonym na szkolnym płocie.

- Nigdy wcześniej nie prowadziliśmy takiej działalności, nie robiliśmy garmażerki, nie gotowaliśmy na wynos. Ale coś trzeba robić, więc postanowiliśmy spróbować - mówi w rozmowie z money.pl pani Małgorzata, ajentka stołówki. - W okolicy mieszka sporo osób starszych, może będą zainteresowane.

Dom z morskiego kontenera. 35 mkw. za 100 tys. zł

Choć gotowanie obiadów na wynos zacznie się dopiero od poniedziałku, już pojawiają się telefony od chętnych.

d3rf2cl

- Na razie wszyscy pracownicy z nami są, widać pewne zainteresowanie. Liczymy na to, że jak ludziom zasmakuje, to chętnych będzie więcej i jakoś pomoże nam to przetrwać - mówi pani Małgorzata.

Branża gastronomiczna, która już drugi raz w tym roku poważnie ucierpiała z powodu lockdownu, cały czas czeka na rządowe wsparcie.

Sejm pracuje nad tzw. tarczą branżową, czyli pakietem wsparcia, który miałby wspomóc najbardziej dotknięte branże. Plan ma obejmować m.in. zwolnienie z ZUS, mikrodotacje czy wypłaty postojowego.

Nie wiadomo jednak, czy szkolne stołówki załapią się na taką pomoc. Po środowej debacie w Sejmie posłowie zgłosili do projektu szereg poprawek, którymi zajmie się teraz Komisja Polityki Społecznej i Rodziny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3rf2cl

Podziel się opinią

Share
d3rf2cl
d3rf2cl