Trwa ładowanie...

Tanie linie lotnicze. Polecimy taniej z Ryanairem

Opłaty za bilety lotnicze znacząco spadną - obiecuje największy w Europie tani przewoźnik lotniczy.

Tanie linie lotnicze. Polecimy taniej z RyanairemFot: Pixabay.com/Domena publiczna
d1giwba
d1giwba

Obniżki cen połączeń zostaną zaoferowane klientom jeszcze w bieżącym roku fiskalnym, którego koniec przypada na marzec 2017 r. - zapowiedział w rozmowie z Bloomberg TV prezes Ryanaira, Michael O'Leary. Latem połączenia mają być tańsze o 5-7 proc., a zimą nawet o 12 proc.

Jako powód takiej decyzji O'Leary podał "niepewność ekonomiczną" i nastrój niepokoju utrzymujący się po atakach terrorystycznych w Paryżu i Brukseli, które wiele osób zniechęciły do podróżowania drogą powietrzną. Liniom lotniczym coraz trudniej jest zapełnić samoloty pasażerami, w związku z czym Ryanair przyjmuje strategię maksymalizacji sprzedaży poprzez obniżki cen - poinformował O'Leary. Jak dodał, wielu przewoźników już zostało zmuszonych do redukcji taryf, i w najbliższym czasie nic nie wskazuje na to, by trend ten miał się odwrócić.

- Jeśli w Europie dojdzie do wojny cenowej, to Ryanair wyjdzie z niej zwycięsko - zapowiedział O'Leary.

Na początku kwietnia główny rywal Ryanaira, tani brytyjski przewoźnik EasyJet, również poinformował, że zdecydował się na obniżenie cen połączeń, by przyciągnąć coraz bardziej obawiających się latania klientów.

d1giwba
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1giwba