Trwa ładowanie...

Test wsparcia - giełdowy komentarz poranny

Piątkowa sesja zakończyła się spadkiem indeksów, a wzrost kontynuował jedynie mWIG-40. Pierwsza część sesji upłynęła pod znakiem konsolidacji nieznacznie poniżej czwartkowego zamknięcia, a o wyniku sesji przesądziła wyprzedaż w końcówce sesji.

Share
Test wsparcia - giełdowy komentarz porannyŹródło: Thinkstockphotos
dsw24ng

Spadek komfortowo mieści się w kategorii korekty wcześniejszych wzrostów, ale patrząc na wykresy głównych indeksów w nieco dłuższej perspektywie najbliższe dni winny przynieść test ostatnich minimów. WIG-20WIG-20 (Zobacz notowania indeksu ») nadbił w czwartek dość silną strefę oporu w zakresie 2350-2353, ale mimo to przyjmuję, iż wzrost od 2264 to fala c w obrębie korekcyjnego zygzaka, którego zadaniem jest zniesienie spadku z 2460 do 2248. Do pełnego zwieńczenia ruchu spadkowego zainicjowanego na wrześniowym maksimum brakuje jeszcze jednej fali spadkowej.
Najbliższy opór znajduje się na 2347, a w razie jego pokonania będę oczekiwał na test 2356. W przypadku pokonania tego ostatniego pułapu będę oczekiwał na test 2380 lub też 2385. Ten ostatni pułap ma istotne znaczenie, a jego przebicie będzie zwiększało prawdopodobieństwo, iż kolejnej fali spadkowej już nie będzie, a indeks winien sposobić się do ataku na kolejne bariery podażowe. Znajduje się one na 2403 lub też na 2439.
Najbliższe wsparcie znajduje się na 2329, a w razie jego przełamania popyt winien pojawić się na 2312 lub też na 2301. Ewentualne przełamanie tego ostatniego wsparcia będzie miało negatywne przesłanie i będzie zapowiadało test 2271 lub też minimów na 2264 i 2248. W przypadku przebicia tego ostatniego pułapu popyt winien ujawnić się na 2215 lub też na 2200. Myślę, iż wzrost w poprzednim tygodniu rozbudził nadzieje na poprawę sytuacji na rynku, ale w dalszym ciągu nie można wykluczyć możliwości kolejnej fali spadkowej, która prawdopodobnie będzie definitywnie wieńczyła ruch spadkowy.
Tomasz Jerzyk
DM BZ WBK

[ Zobacz pełną analizę

]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/34284/biuletyn_poranny_20141230.pdf )

dsw24ng

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
dsw24ng

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dsw24ng
dsw24ng