Trwa ładowanie...
d145u5l

Transakcja przejęcia TU Europa przez Talanx i Meiji Yasuda Life ma być zakończona w II kw. '12

14.12. Warszawa (PAP) - Transakcja przejęcia Grupy Europa przez Talanx i Meiji Yasuda Life powinna zostać zakończona w drugim kwartale 2012 roku - poinformował Getin w środowym...

Share
d145u5l

14.12. Warszawa (PAP) - Transakcja przejęcia Grupy Europa przez Talanx i Meiji Yasuda Life powinna zostać zakończona w drugim kwartale 2012 roku - poinformował Getin w środowym komunikacie prasowym.

"Transakcja musi jeszcze zostać zatwierdzona przez organa nadzoru. Po jej zakończeniu, które powinno nastąpić w drugim kwartale 2012 roku, Talanx stanie się głównym udziałowcem Grupy Europa. Znaczące pakiety akcji będą miały także Meiji Yasuda oraz Getin Holding" - napisano w komunikacie.

Spółka podała, że Getin Holding zobowiązał się kontynuować sprzedaż produktów Grupy Europa, także po zakończeniu transakcji.

d145u5l

"Europa zachowa przy tym dotychczasowy charakter działalności, koncentrując się głównie na bancassurance" - poinfomrowała Grupa Europa w komunikAcie.

Ubezpieczyciel podał, że Europa wzmocni swoją pozycję dzięki podpisanej umowie przejęcia większościowego pakietu Open Life Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie. Po zamknięciu tej transakcji Grupa Europa składać się będzie z TU Europa SA, TU na Życie Europa SA oraz Open Life TU na Życie SA.

Getin Holding podał w środę, że podpisał dokument "Indicative Term Sheet" nie mający charakteru wiążącej umowy, a określający podstawowe warunki potencjalnej transakcji sprzedaży 50 proc. plus jedna akcja TU Europa za 911,9 mln zł na rzecz Talanx International AG oraz Meiji Yasuda Life Insurance Company.

Zgodnie z umową transakcyjną zbycie akcji zostanie dokonane w drodze odpowiedzi na publiczne wezwanie do zapisywania się na sprzedaż 100 proc. akcji TU Europa ogłoszone przez kupujących.

d145u5l

Zamierzają oni kupić do 9.450.000 akcji TU Europa, stanowiących 100 proc. kapitału spółki pod warunkiem, że złożone zapisy obejmować będą co najmniej 4.725.001 akcji, co stanowi 50 proc. plus jeden całkowitej liczby akcji TU Europa.

Akcje będą nabywane po 193 zł za akcję.

Zapisy będą przyjmowane od 27 stycznia do 5 kwietnia 2012 roku.

Talanx jest aktualnie obecny w Polsce poprzez dwie firmy oferujące ubezpieczenia komunikacyjne, osobowe i majątkowe, a także ubezpieczenia na życie - HDI Asekuracja TU S.A. oraz HDI-Gerling Życie TU SA.

d145u5l

Wcześniej Talanx i Meiji Yasuda podpisały umowę o strategicznej współpracy obejmującej współpracę kapitałową i biznesową.

Meiji Yasuda to druga największa firma ubezpieczeniowa w Japonii wg składki przypisanej brutto. Jest także liderem bancassurance. Firma działa na terenie Azji, Europy i Północnej Ameryki. Przychody spółki ze składki przypisanej brutto w 2010 roku wyniosły 33 mld euro.

Grupa Talanx, mająca w 2010 roku 23 mld euro przychodów ze składki przypisanej brutto, jest trzecią firmą ubezpieczeniową w Niemczech oraz jedenastą w Europie. (PAP)

seb/ ana/

d145u5l

Podziel się opinią

Share
d145u5l
d145u5l