Trwa ładowanie...
d1rcozq

Trigon: Azoty i TVN mogą zastąpić ING BSK i JSW w indeksie FTSE Emerging Index

Warszawa, 03.02.2015 (ISBnews) - Azoty i TVN mogą zastąpić ING BSK i JSW w indeksie FTSE Emerging Index. Z kolei w MSCI Poland Standard może nastąpić wzrost wagi LPP i Cyfrowego Polsatu, wynika z analizy Trigon. 

Share
d1rcozq

?Z dużym prawdopodobieństwem oczekujemy, że JSW i ING wypadną z indeksu FTSE Emerging Index. Ich miejsce mogą zająć Grupa Azoty i TVN. Jesteśmy bardziej przekonani w przypadku Grupy Azoty. Oczekujemy również, że wzrośnie waga LPP po zmianach w akcjonariacie spółki. Zmiany wejdą w życie 20 marca po sesji. Na zamknięciu tego dnia oczekujemy ok. 100 mln PLN dodatkowej podaży na akcje ING oraz ok. 30 mln PLN na akcje JSW" - czytamy w raporcie.

FTSE ogłosi 4 marca zmiany na najbliższą rewizję indeksów.

?Jeżeli dojdzie do skutku wejście Grupy Azoty i TVN, dodatkowy popyt na akcje tych spółek powinien wynieść ok. 60-70 mln PLN. Zwiększenie wagi LPP może wygenerować 60 mln PLN dodatkowego popytu. Oczekujemy, że nie będzie żadnych zmian w składzie indeksu MSCI Poland Standard. Zakładamy natomiast, że wzrośnie waga LPP (+120bps) po zmianach w akcjonariacie spółki oraz Cyfrowego Polsatu (+60bps) w związku ze sprzedażą pakietu akcji przez EBOiR. Nie oczekujemy również żadnych zmian w indeksie MSCI Poland Small Cap. Kruk jest bliski awansu do tego indeksu, ale uważamy, że nastąpi to przy okazji rewizji w maju 2015" - czytamy dalej.

Zmiany wejdą w życie 27 lutego po sesji. Na zamknięciu tego dnia analitycy oczekują ok. 140-150 mln PLN dodatkowego popytu na akcje LPP oraz ok. 70 mln PLN na akcje Cyfrowego Polsatu.

MSCI ogłosi 11 lutego zmiany na najbliższą rewizję indeksów.

(ISBnews)

d1rcozq

Podziel się opinią

Share
d1rcozq
d1rcozq