Trwa ładowanie...
d6bm21m

Warto studiować te kierunki. Gdzie zarobi matematyk, gdzie fizyk?

To pracownicy po tych studiach są najbardziej potrzebni na rynku pracy teraz i jeszcze długo zapotrzebowanie na nich nie będzie słabnąć
Share
Warto studiować te kierunki. Gdzie zarobi matematyk, gdzie fizyk?
d6bm21m

Specjalista ds. finansów i controllingu, po matematyce - 3,9 tys. zł

Mogłoby się wydawać, iż matematyka wyższa jest na tyle abstrakcyjną i teoretyczną wiedzą, że po jej ukończeniu pozostaje tylko praca nauczyciela lub kontynuacja kariery naukowej. Nic bardziej mylnego. Matematycy znajdują pracę w przedsiębiorstwach, które w swej działalności korzystają z analiz i przetwarzania danych z pomocą metod matematycznych i statystycznych. Znajomość zaawansowanej wiedzy na temat liczb i umiejętności analitycznego myślenia sprawiają, iż absolwenci matematyki mogą liczyć na pracę w sektorze finansowym, ubezpieczeniowym oraz konsultingu. Zatrudniają ich również laboratoria, urzędy statystyczne oraz firmy, przeprowadzające wszelkiego rodzaju analizy i badania rynku.

Inspektor nadzoru, po budownictwie - 3,7 tys. zł

Rozwijająca się gospodarka i bogacące się społeczeństwo generują nieustanny popyt na nowe budynki, infrastrukturę i instalacje budowlane. Stąd też rynek pracy odczuwa ciągły niedobór solidnie wykształconych specjalistów z dziedziny budownictwa. To, iż absolwentów tego kierunku z ochotą zatrudnią firmy budowlane, jest truizmem. Ale to oczywiście nie jedyna możliwość pracy. Inna to na przykład projektowanie i nadzorowanie produkcji elementów konstrukcyjnych i budowlanych oraz sprzedaż wyrobów tego typu. Absolwenci budownictwa znajdują również zatrudnienie w centralnych i samorządowych instytucjach, związanych z budownictwem, architekturą i planowaniem przestrzennym. Inżynierów budownictwa zatrudniają także branżowe firmy doradcze. Studenci kończący ten kierunek, po zdobyciu odpowiednich uprawnień oraz doświadczenia, mogą również pracować jako inspektorzy nadzoru inwestycyjnego i inżynierowie budowy.

Grafik po kierunku wzornictwo - 3 tys. zł

Wśród wszystkich zamawianych kierunków wzornictwo jest jedynym, który kwalifikuje się jako artystyczny. Jest to jednak dość wąska specjalizacja. Osoby kończące ten kierunek powinny szukać pracy w zespołach projektowych firm produkcyjnych lub pomyśleć o założeniu własnej pracowni projektowej. Część absolwentów wzornictwa zajmuje się grafiką komputerową i modelowaniem. Niektórzy wiążą swoją karierę z branżą marketingową.

Jak kształtują się zarobki Polaków w 2010 roku? Na jakich stanowiskach oferowano w tym roku najwyższe płace? Zapraszamy do udziału w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń . Każdy zainteresowany po wypełnieniu ankiety otrzyma analizę wynagrodzenia dla wybranego stanowiska. Ponadto po zakończeniu badania, jego uczestnicy jako pierwsi otrzymają najnowsze dane o płacach w Polsce.

d6bm21m

Weź udział w badaniu!

Grzegorz Spólnik
Sedlak & Sedlak

[

]( http://www.wynagrodzenia.pl/obw.php/p.76 )

  • Mediana to w statystyce wartość cechy w szeregu uporządkowanym, powyżej i poniżej której znajduje się jednakowa liczba obserwacji.
d6bm21m

Podziel się opinią

Share
d6bm21m
d6bm21m