Trwa ładowanie...

Wi-Fi w pendolino jeszcze w tym roku? "Dużo zależy od dobrej woli producenta"

Z nieoficjalnych informacji wynika, że przyczyną braku porozumienia była cena, której żądał Alstom za instalację. Jednak pod koniec zeszłego roku przedstawiciele PKP Intercity deklarowali, że porozumienie jest już blisko.

Share
Wi-Fi w pendolino jeszcze w tym roku? "Dużo zależy od dobrej woli producenta"Fot: PKP
dzl47m9

Bezprzewodowy internet w pociągach pendolino będzie w tym roku. Taką obietnicę złożył prezes PKP Intercity Marek Chraniuk. Rozmowy o zainstalowaniu Wi-Fi w składach trwają od kilku lat. Instalację może podłączyć jedynie producent składów, firma Alstom. W innym przypadku przewoźnik straciłby gwarancję na pociągi.

Marek Chraniuk powiedział, że prace nad instalacją Wi-Fi mogłyby się rozpocząć w połowie tego roku. Z nieoficjalnych informacji wynika, że przyczyną braku porozumienia była cena, której żądał Alstom za instalację. Jednak pod koniec zeszłego roku przedstawiciele PKP Intercity deklarowali, że porozumienie jest już blisko.

Prezes spółki powiedział, że w czerwcu rozpoczną się przeglądy poszczególnych jednostek, które mogłyby być wykorzystane do zainstalowania bezprzewodowego internetu. Przegląd jednego pociągu trwałby dwa tygodnie i na ten czas byłby on wyłączony z ruchu. Marek Chraniuk zaznaczył jednocześnie, że dużo zależy od dobrej woli producenta pociągów.

dzl47m9

Pociągi pendolino obsługują trasy między największymi polskimi miastami. Regularne kursy rozpoczęły w grudniu 2014 roku.

Instalacja bezprzewodowego internetu w składach pendolino to nie jedyna inwestycja PKP intercity w tym roku. Spółka zamierza rozpisać i rozstrzygnąć przetargi na zakup 55 nowych wagonów i 20 lokomotyw, a także modernizację 335 wagonów i 20 lokomotyw serii EP07 oraz 13 lokomotyw spalinowych serii SM42.

PKP Intercity pochwaliło sieę też w środę zyskiem za 2016 r., który wyniósł 47 mln zł. To pierwszy dodatni wynik narodowego przewoźnika kolejowego od dziewięciu lat. Poprzednio spółka była na plusie w 2007 r. (więcej o tym tutaj)
.

dzl47m9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzl47m9
dzl47m9