WP

Zabijał karpie bez ogłuszania. 3 miesiące więzienia

3 miesiące bezwzględnego więzienia. Taki wyrok usłyszał Wojciech C., który przed ostatnimi świętami Bożego Narodzenia sprzedawał karpie na krotoszyńskim targu. Obrońcom zwierząt nie spodobało się, że zabijał ryby bez uprzedniego ogłuszenia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wojciech C. z Krotoszyna, który zabijał karpie bez ogłuszania, został skazany na 3 miesiące więzienia (zdjęcie ilustracyjne)
Wojciech C. z Krotoszyna, który zabijał karpie bez ogłuszania, został skazany na 3 miesiące więzienia (zdjęcie ilustracyjne) (East News, Fot: LUKASZ GAGULSKI/AGENCJA SE/East News)
WP

Jak przypomina Polska Agencja Prasowa, zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożył Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva!.

Wojciech C. usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzętami i to ze szczególnym okrucieństwem. Wszystko dlatego, że w gorącym przedświątecznym okresie zabijał karpie na wigilijny stół bez uprzedniego ogłuszenia zwierząt.

W efekcie żyjące jeszcze ryby trafiały pod specjalną gilotynę, którą - na mocy poniedziałkowego wyroku - sąd skonfiskował przedsiębiorcy.

WP

Obejrzyj: Co zamiast karpia?

Wyrok został ogłoszony w poniedziałek. Prokuratura domagała się 6 miesięcy pozbawienia wolności, tymczasem obrońcy zwierząt chcieli aż 12 miesięcy bezwzględnego więzienia dla Wojciecha C. Sprawę nazywali bowiem "precedensową".

WP

59-latek ostatecznie usłyszał wyrok 3 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności, ale już zapowiedział apelację. Chciał bowiem uniewinnienia.

- Nie chcę spędzić czasu w więzieniu, mam rodzinę, wnuki i chcę z nimi przebywać, a nie siedzieć w odosobnieniu za kilkanaście zabitych ryb - powiedział, cytowany przez PAP.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

WP
Polub WP Finanse
WP
WP