Zakupy w ostatnią niedzielę przed Wielkanocą. Te sklepy będą otwarte
Przyzwyczailiśmy się, że w niedziele otwarte są tylko osiedlowe sklepy i Żabki. Jednak 24 marca to niedziela handlowa, więc będzie okazja, aby odwiedzić także inne sklepy. Tego dnia otwarta będzie m.in. Biedronka, ale w innych godzinach.
23.03.2024 08:47
24 marca to dopiero druga w tym roku niedziela handlowa. Dzięki temu nasze klienci będą mieli dodatkowy dzień na zakupy z okazji Wielkanocy, które wypadają na przełomie marca i kwietnia.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Rektor jednej z najlepszych uczelni biznesowych na świecie - prof.Grzegorz Mazurek: Biznes Klasa #22
Sklepy otwarte w niedziele handlową. Biedronka wydłuża godziny
W niedziele handlową bez przeszkód mogą być otwarte nie tylko mniejsze placówki, lecz także znane i uwielbiane przez Polaków sieci. Jedną z nich jest Biedronka, która postanowiła wydłużyć godziny otwarcia 24 marca.
W komunikacie opublikowanym na stronie internetowej dyskontu czytamy, że ponad 3,2 tys. placówek Biedronki będzie czynnych od godz. 6:00 do 20:00. Co więcej, w godz. 20:00-22:00 sieć handlowa przewidziała dodatkowe promocje w ramach "rabatogodzin".
Godziny otwarcia w niedzielę handlową 24 marca
W niedzielę handlową możemy też zrobić zakupy u konkurencji, czyli w Lidlu. Większość placówek będzie otwartych od godz. 8:00 do 20:00 lub do 21:00. W identycznych godzinach klienci będą mogli robić zakupy w Netto.
Z kolei Dino będzie czynne od godz. 8:30 do 20:00. W marcową niedziele handlową Kaufland będzie otwarty od godz. 8:00 do 20:00.
Dwie niedziele handlowe w miesiącu? Projekt już w Sejmie
Obecnie kalendarz niedziel handlowych wskazuje, że mamy tylko siedem okazji w roku, aby odwiedzić większe sklepy ostatniego dnia tygodnia. W 2024 r. niedziele handlowe to:
- 28 stycznia,
- 24 marca,
- 28 kwietnia,
- 30 czerwca,
- 25 sierpnia,
- 15 grudnia,
- 22 grudnia.
Jednak złagodzenie zakazu handlu w niedziele powiewało na wyborczych sztandarach wszystkich partii, które tworzą nowy rząd. Jak już informowaliśmy w WP, kilka dni temu do działania przystąpiła Polska 2050, która złożyła w Sejmie projekt ustawy.
Ugrupowanie Szymona Hołowni proponuje, aby sklepy były otwarte w pierwszą i trzecią niedzielę każdego miesiąca. Za pracę w niedzielę przysługiwałoby podwójne wynagrodzenie.
Tymczasem, jak przekazała Polska Izba Handlu, "branża handlowa nie chce zmian w przepisach o handlu w niedzielę". W ocenie PIH obecne przepisy dotyczące zakazu handlu w niedzielę są korzystne dla zdecydowanej większości małych i średnich przedsiębiorców działających w handlu, dla których największym zagrożeniem są duże sieci dyskontowe.
Przedstawiciele Izby przekonują, że na etapie konsultacji społecznych będą "zdecydowanie przeciwko inicjatywie zmiany obowiązujących przepisów".