Trwa ładowanie...
d144eg0

Zwyczaje zakupowe Polek: podczas jednego wypadu do sklepu potrafią w nim spędzić nawet 2 godziny

Kobiety podczas jednorazowej wizyty w centrum handlowym, spędzają na zakupach nawet 2 godziny. To o 30 minut dłużej, niż w przypadku mężczyzn - wynika z badań przeprowadzonych przez Instytut Badawczy GfK Polonia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kobiety najchętniej szukają na sklepowych półkach małych przyjemności i ciekawych produktów
Kobiety najchętniej szukają na sklepowych półkach małych przyjemności i ciekawych produktów (iStock.com)
d144eg0

Zakupy to nie tylko okazja do nabycia tego, co akurat potrzebne jest w domu, ale też rozrywką mająca na celu przyjrzenie się temu, co nowego oferuje im rynek. Tak przynajmniej traktują je kobiety. Aż 73 proc. konsumentek chętnie sięga po nowości. Kobiety stanowią też silną grupę, jeśli chodzi o zakupy w strefie przykasowej – panie w wieku 18-35 lat to ponad 60 proc. osób sięgających po produkty impulsowe – wynika z badań przeprowadzonych przez Instytut Badawczy GfK Polonia, które przywołuje serwis "Dla handlu".

Dla konsumentów ważna jest także, szczególnie w kontekście słodyczy, chęć sprawienia sobie radości lub nagrodzenia się, np. po ciężkim dniu. Wśród czynników poprawiających humor, słodycze zajmują miejsce na podium, dzieląc je razem z odpoczynkiem w domu oraz uprawianiem sportu - to z kolei dane z kampanii "Słodka Równowaga".

d144eg0

Obejrzyj: Przyszłość polskiego rynku lotniczego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

d144eg0

d144eg0
d144eg0