Trwa ładowanie...
dvc1z60

70 suszonych owadów w bochenku chleba. Jedna z największych sieci w Finlandii rozpoczęła sprzedaż

W największych miastach Finlandii można skosztować nowego smakołyku - chleba, który powstał ze zmielonych świerszczy. Owady stanowią 3 proc. wagi bochenka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zmielone suszone świerszcze dodawane są do mąki
Zmielone suszone świerszcze dodawane są do mąki (wikimedia Commons, Fot: Wikimedia)
dvc1z60

O nowości, którą mogą zajadać się Finowie, rozpisują się światowe media. Bochenki ze zmielonych świerszczy oferuje jedna z największych sieci w kraju. Pierwsza dostawa trafiła na półki w piątek.

Bochenek kosztuje 3,99 euro, czyli jest nieco droższy od przeciętnego pszennego pieczywa w Finlandii, za które trzeba zapłacić 2-3 euro. Producent tłumaczy jednak, że chleb z owadów ma wiele zalet. - Oferuje konsumentom dobre źródło białka, a także w przystępny sposób pozwala na zaznajomienie się z żywnością na bazie owadów - powiedział Juhani Sibakov, szef innowacji w firmie piekarniczej Fazer, cytowany przez "The Guardian".

Na jeden bochenek oprócz tradycyjnej mąki, składa się również 70 zmielonych suszonych świerszczy. Odpowiadają one za ok. 3 proc. końcowej wagi produktu.

dvc1z60

Zobacz także: Co znajduje się w konserwach turystycznych?

Żywność z owadów wciąż szokuje wielu obywateli tzw. "zachodniego świata", choć jest coraz popularniejsza. W Warszawie już w 2013 r. otworzyła się pierwsza restauracja, która serwowała potrawy z "robaków". Owadzie białko może być przyszłością Ziemi, którą zamieszkuje coraz więcej osób i która w wielu regionach cierpi na braki żywności.

dvc1z60

Podziel się opinią

Share
dvc1z60
dvc1z60