ycipk-2lfsvj

Balenciaga skopiowała torbę Ikei. Szwedzka sieć odpowiada

Znana francuska marka odzieżowa Balenciaga skopiował znaną na całym świecie niebieską torbę od Ikea. Wierna kopia kultowej torby kosztuje bagatela 2145 dol. W sklepie Ikea można ją nabyć za 99 centów. Szwedzka sieć zamiast wszczynać wojnę wszystko obróciła w żart. I odpowiedziała Balenciaga.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Balenciaga skopiowała torbę Ikei. Szwedzka sieć odpowiada
(Eastnews, Fot: Przemyslaw Fiszer/EAST NEWS)
ycipk-2lfsvj

Znana francuska marka odzieżowa Balenciaga skopiował znaną na całym świecie niebieską torbę od Ikea. Wierna kopia kultowej "Frakta" kosztuje bagatela 2145 dol. W sklepie Ikea można ją nabyć za 99 centów. Szwedzka sieć zamiast wszczynać wojnę wszystko obróciła w żart. I odpowiedziała Balenciaga.

Jako pierwsza napisała o tym dziennikarka CNN Kate Bennett.

Balenciaga makes $2000 bag that's an "homage" to the IKEA shopping bag and I'm like fashion you're crazy but I can't quit you. [ pic.twitter.com/wLIhmjmfy2 ]( https://t.co/wLIhmjmfy2 ) -- Kate Bennett (@KateBennett_DC) [ 18 kwietnia 2017 ]( https://twitter.com/KateBennett_DC/status/854414088579010562 )
ycipk-2lfsvj

Niebieska torba "Frakta", którą Ikea wypuściła na rynek w 1996 r., tak zainspirowała znaną francuską markę odzieżową Balenciaga, że ta stworzyła swoją "wersję" o nazwie Arena Extra-Large Shopper Bag o tym samym kształcie, również z szerokimi bokami. Ma także, jak oryginał, długie ramiona i niebieski kolor. Jedyne różnice to brak nazwy Ikea oraz cena. Ta francuska kosztuje jedyne 2145 dol. czyli ponad 8 tys. zł, zaś tak od Ikea całe 99 centów, a w polskich sklepach można ją nabyć za 1,99 zł.

[

Podziel się

Ikea Polska ]( # )

ycipk-2lfsvj

Ikea zamiast iść z Francuzami na wojnę postanowiła wszystko obrócić w żart. Jak podaje portal wirtualnemedia.pl, szwedzka sieć wypuściła reklamę, która pojawiła się w mediach społecznościowych oraz prasie. Ta zawiera żartobliwą instrukcję odróżnienia torby "Frakta" od torby Balenciagi.

[

Podziel się

Ikea ]( # )

ycipk-2lfsvj

Szwedzka sieć w kilku krokach tłumaczy, jak odróżnić podróbkę od oryginału.

Polub WP Finanse
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2lfsvj

ycipk-2lfsvj
ycipk-2lfsvj