Trwa ładowanie...
dd63ygm

Czy 7 października będzie niedziela handlowa?

Przed nami pierwszy weekend miesiąca. Oznacza to, że 7 października przypada niedziela handlowa. Tego dnia otwarte będą wszystkie supermarkety, galerie handlowe oraz inne miejsca handlu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
7 października przypada niedziela handlowa. Oznacza to, ze tego dnia wszystkie sklepy będą otwarte.
7 października przypada niedziela handlowa. Oznacza to, ze tego dnia wszystkie sklepy będą otwarte. (iStock.com)
dd63ygm

7 października – niedziela handlowa

Od marca obowiązuje w Polsce ustawa, która wyznacza czy uda nam się zrobić zakupy w ostatni dzień tygodnia, czy też będziemy mogli jedynie przeglądać sklepowe wystawy. Warto przypomnieć, że niedziela handlowa przypada w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca. Sytuacja skomplikuje się dopiero w przyszłym roku, kiedy niedziela handlowa będzie przypadała tylko w ostatni weekend miesiąca.

Już jutro pierwsza w tym miesiącu niedziela handlowa. Dlatego 7 października wszystkie galerie handlowe, a także Biedronka, Lidl, Auchan i reszta sklepów będą czekały na klientów.

dd63ygm

Niedziela handlowa – które sklepy będą otwarte

Niedziela handlowa to dzień, w którym wszystkie sklepy są otwarte. Na klientów będą czekać galerie handlowe oraz supermarkety. Tego dnia wszystkie miejsca handlu działają na takich samych zasadach jak w każdy inny dzień tygodnia. Ponieważ nie wszystkie niedziele są handlowe wiele sklepów zdecydowało się na dłuższe godziny otwarcia w soboty. Dzięki temu zakupy możesz zrobić nawet o godzinie 23.

Niedziela handlowa przypada w pierwszy i ostatni weekend miesiąca. We wszystkie pozostałe niedziele największe sklepy pozostają zamknięte. Na dni wolne od pracy z utęsknieniem wyczekują wszyscy pracownicy supermarketów. Właśnie w niedzielę mogą oni odpocząć od ciężkiej pracy. Niedziela bez handlu to dla nich świetna okazja na spędzenie czasu z rodziną.

W każdą niedzielę otwarte są jedynie stacje benzynowe, miejsca rozrywki, lokale gastronomiczne, sklepy osiedlowe (o ile za kasą staje właściciel sklepu) oraz markety działające na zasadzie franczyzy. W niedziele handlowe i nie handlowe czynna jest Żabka oraz Carrefour Express. To jednak może się niebawem zmienić, ponieważ Solidarność nalega, aby pracownicy Żabkirównież nie musieli pracować podczas zakazu handlu.

dd63ygm

Podziel się opinią

Share
dd63ygm
dd63ygm