Trwa ładowanie...

Eurocash ponawia propozycję

Eurocash SA zwraca się bezpośrednio do akcjonariuszy Emperia Holding SA z propozycją wymiany akcji. Za 1 akcję Emperii jej akcjonariusze mogą otrzymać 3,76 akcji nowej emisji Eurocash.

Eurocash ponawia propozycjęŹródło: Jupiterimages
d3h0c31
d3h0c31

Eurocash SA zwraca się bezpośrednio do akcjonariuszy Emperia Holding SA z propozycją wymiany akcji. Za 1 akcję Emperii jej akcjonariusze mogą otrzymać 3,76 akcji nowej emisji Eurocash.

- Proponujemy akcjonariuszom Emperii wymianę posiadanych przez nich akcji na akcje nowej emisji Eurocash. Uważamy, ze zaproponowana struktura oferty jest rozwiązaniem prostym, przejrzystym, opartym na wycenach giełdowych, a jednocześnie daje akcjonariuszom Emperii możliwość uczestniczenia w przyszłym rozwoju połączonej grupy i czerpania korzyści z osiąganych synergii. 13 września br. przedstawiliśmy zarządowi Emperii propozycje połączenia obu spółek.

Nie poparł jej i dlatego kierujemy nasza ofertę bezpośrednio do akcjonariuszy. Zaproponowany przez nas kształt oferty publicznej daje akcjonariuszom Emperii możliwość podjęcia indywidualnej decyzji, niezależnie od rekomendacji zarządu spółki, czy decyzji walnego zgromadzenia akcjonariuszy. Każdy z nich zdecyduje, co uważa za lepsze dla zainwestowanego przez siebie kapitału - mówi Luis Amaral, prezes Eurocash.

d3h0c31

- Polski rynek detaliczny intensywnie się zmieniał w ostatnich latach. Tradycyjne niezależne sklepy potrzebują silnego partnera, aby stawić czoła agresywnym działaniom nowoczesnych sieci hiper- i supermarketów oraz dyskontów. Stworzenie razem z Emperia drugiego pod względem przychodów w Polsce podmiotu na rynku hurtowej i detalicznej dystrybucji artykułów żywnościowych jest skuteczna odpowiedzią na potrzeby naszych klientów, która zapewni ich konkurencyjność w długiej perspektywie czasowej. Większa skala działalności, poszerzona oferta produktowa, czy szereg oczekiwanych oszczędności możliwych do osiągnięcia dzięki połączeniu, są korzystne zarówno dla klientów, jak i akcjonariuszy obu spółek - dodaje prezes.

Celem oferty jest nabycie przez Eurocash akcji Emperii zapewniających przejecie kontroli nad Emperia, czyli akcji zapewniających co najmniej 51 procent ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu Emperii. Jednocześnie Eurocash zastrzegł sobie prawo do obniżenia wskazanego progu głosów na podstawie warunków opisanych w prospekcie.

Jeżeli liczba akcji Emperii, objęta zapisami złożonymi przez akcjonariuszy Emperii i nabywana przez Eurocash w wyniku oferty publicznej będzie reprezentowała na WZ Emperii co najmniej 51 procent i mniej niż 85 procent głosów, Eurocash może zredukować ofertę tak, aby nabyć nie mniej niż 51 procent akcji Emperii i w takim przypadku nie przeprowadzi oferty kwalifikowanej.

Warunkiem rozpoczęcia zapisów na akcje Eurocash jest m.in. uzyskanie ewentualnej zgody UOKiK na koncentracje oraz rejestracja zmian statutu wynikających z uchwal podjętych na nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu akcjonariuszy Eurocash, co powinno nastąpić do 9 listopada.

Autor:IP

d3h0c31
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3h0c31