Trwa ładowanie...

Koniec kredytów w walutach, klienci jednak zyskają

Banki szykując się na rekomendacje S II zaczęły stawiać na złotówki. Chcą zarabiać na kartach oraz małych firmach. Na wojnie cenowej mogą zyskać klienci - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Koniec kredytów w walutach, klienci jednak zyskająŹródło: Jupiterimages
d4fhpao
d4fhpao

S II to projekt nowej rekomendacji ograniczającej kredyty w walutach obcych. Zakłada on, że udział takich pożyczek w portfelu banku nie może przekroczyć 50 proc. - oznacza to de facto iż jedynie PKO BP mógłby sprzedawać hipoteki we frankach szwajcarskich czy euro.

Banki już zaczęły się na niego szykować proponując kredyty w złotówkach. Deutsche Bank dołączył do grona instytucji mogących udzielać kredytów w ramach programu "Rodzina na Swoim". Specjalną ofertę przygotował w złotówkach DnB Nord. Zdaniem wypowiadającego się dla "DGP" Marcina Krasonia z Open Finance, większa konkurencja w kredytach walutowych może spowodować obniżkę marży i prowizji.

Z drugiej strony banki szukają segmentów, gdzie będą mogły odrobić starty. Przede wszystkim promowane jest płacenie kartą oraz większa oferta kredytów dla firm. Na skierowanie się do przedsiębiorców zdecydował się na przykład bank Millenium.

Wirtualna Polska / Dziennik Gazeta Prawna

d4fhpao
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fhpao