Trwa ładowanie...

Ludzie masowo zgłaszają się po mieszkania. Drugiej takiej oferty nie znajdą

- Czynsz w lokalach w ramach Mieszkania plus wyniesie ok. 12 zł za mkw. - mówi prezes Zakładu Gospodarki Lokalowej w Białej Podlaskiej Bernadeta Puczka. Opłata za wynajem 50-metrowego lokalu wraz z mediami wyniesie ok. 900 zł. Nic dziwnego, że do programu zgłosiło się dużo więcej chętnych niż jest lokali.

Ludzie masowo zgłaszają się po mieszkania. Drugiej takiej oferty nie znajdąŹródło: WP.PL
d114rpa
d114rpa

Obecnie chętnych na zamieszkanie w budynkach powstających w ramach programu Mieszkanie plus w Białej Podlaskiej jest już 1150. Dodajmy, że ta miejscowość na wschodzie Pol niecałe 60 tys. mieszkańców. Zakładając, że rodzina liczy cztery osoby, to do programu zgłosiło się co 13. gospodarstwo z Białej Podlaskiej.

- Ankiety będziemy zbierali do końca roku i dopiero po zamknięciu tego procesu zabierzemy się za ich analizę - poinformowała Bernadeta Puczka.

- Mieszkania oddamy w II kwartale 2018 roku, w czerwcu przyszłego roku już wszystkie mieszkania powinny być zasiedlone - powiedziała prezes. Dodała, że prace budowlane przebiegają szybciej, niż początkowo zakładano.

d114rpa

Budynki są już przykryte, docieplone, doprowadzono także media, m.in. szerokopasmowy internet, gaz. Jak dodała prezes, trwają prace przy utwardzaniu terenu.

Jak przypomniała prezes ZGL, większość chętnych na mieszkania pochodzi z Białej Podlaskiej, ale ok. 10 proc. wniosków złożyły osoby niezamieszkujące w tym mieście. Są chętni z Bydgoszczy, Warszawy, Gdańska, ale także z zagranicy - Anglii, Irlandii i Niemiec. Większość chętnych to rodziny, często wielodzietne, ale są także młode małżeństwa, a nawet bezdomni, którzy mogą pochwalić się dochodami.

Mieszkanie+. Gdzie, kiedy i dla kogo?

Domy w Białej Podlaskiej budowane są w ramach pilotażu programu Mieszkanie plus, prowadzonego przez BGK Nieruchomości. Jak informował w czerwcu prezydent Białej Podlaskiej Dariusz Stefaniuk, koszt budowy mkw. wyniesie tutaj 1860 zł netto. Dodał, że BGKN wyłożył na tę inwestycję 20 mln zł, które "zostaną w mieście, bo przetargi na budowę wygrały trzy lokalne firmy".

d114rpa

Program Mieszkanie plus składa się z części komercyjnej, realizowanej przez BGK Nieruchomości, oraz części regulowanej ustawą o Krajowym Zasobie Nieruchomości (KZN), która weszła w życie 11 września br. (wraz z wejściem ustawy o KZN zakończył się pilotaż realizowany przez BGKN).

BGKN w części komercyjnej przygotowuje ponad 10 tys. mieszkań, z czego ponad 1,2 tys. jest w budowie. Wartość inwestycji przygotowywanych przez BGK Nieruchomości przekracza 2 mld zł.

BGKN realizuje inwestycje także m.in. w Jarocinie, Wałbrzychu, Pruszkowie, Gdyni. Czynsze w tych mieszkaniach mają być o 25 proc. niższe od rynkowych.

autorzy: Mariusz Polit, Katarzyna Fiuk

d114rpa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d114rpa