Trwa ładowanie...

PO chce programu wsparcia pracowników i pracodawców

Platforma Obywatelska chce, by do końca 2013 r. resort pracy opracował
program wspierający pracowników i pracodawców

Share
PO chce programu wsparcia pracowników i pracodawców
d3qp72m

Poprawkę złożyła Izabela Leszczyna (PO) podczas drugiego czytania rządowego projektu zmian w ustawie o emeryturach i rentach z FUS. Zdaniem posłanki poprawka ta wychodzi "naprzeciw lękom tych, którzy boją się nie tego, że mają dłużej pracować, ale tego, czy będą mieli miejsca pracy i czy to miejsce pracy będzie przyjazne dla ich starszego wieku".

Leszczyna mówiła, że zdaniem opozycji w Polsce nie można podwyższać wieku emerytalnego ponieważ nasz kraj - w przeciwieństwie do innych państw, które czynią podobne kroki - jest biedny, wynagrodzenia tu są niższe, a ochrona zdrowia gorsza. Według Leszczyny myślenie takie to błąd logiczny.

"Właśnie dlatego musimy wprowadzić reformę systemu emerytalnego, ponieważ jesteśmy biedni, a nasze PKB, mimo sukcesów w ciągu ostatnich lat, wciąż nie jest tak wysokie, jak byśmy chcieli, czy jak mają to państwa zachodniej Europy. My musimy dłużej i więcej pracować, bo my wciąż gonimy króliczka (...) Naprawdę istnieje zależność między pracą ludzi a ich dobrobytem. Nie ma dobrobytu bez pracy i przykro nam jest, że posłowie PiS i SLD tego nie dostrzegają" - mówiła.

d3qp72m

Leszczyna podkreśliła, że pozostawienie obecnych rozwiązań będzie oznaczać w przyszłości głodowe emerytury, a po podwyższeniu wieku emerytalnego mamy szanse na emerytury wyższe o 45 proc.

Leszczyna powiedziała, że nawet jeśli przewodniczący Solidarności Piotr Duda, wspierany przez prawą i lewą stronę sceny politycznej, będzie rozwieszał przed wyborami plakaty ze zdjęciami posłów, którzy zagłosują za wydłużeniem aktywności zawodowej, to PO i tak zagłosuje za zmianami.

"Zagłosujemy 'za' ze względu na poczucie odpowiedzialności wobec dziadków, rodziców dzieci i wnuków polskich. Natomiast zagłosujemy bez lęku przed związkami zawodowymi" - zadeklarowała. (PAP)

d3qp72m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qp72m
d3qp72m