Trwa ładowanie...
dghd3r5

Przegląd prasy gospodarczej, wtorek, 20 grudnia

...

Share
dghd3r5

20.12. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej we wtorek, 20 grudnia.

RZECZPOSPOLITA

Kurs polskiej waluty utrzymuje się na poziomie najniższym od dwóch i pół roku. Zyskuje na tym handel w miejscowościach przy zachodniej i południowej granicy Polski. Mocne euro nakręca turystykę medyczną. Branża zarobi w tym roku ok. 800 mln zł. (s. B1)

dghd3r5

TVN dopiął umowę z francuskim Canal+. Analitycy chwalą ITI za dobre warunki umowy. Nadchodzi nowa era na rynku platform cyfrowych. (s. B2)

Allegro chce kupić 90 proc. akcji Agito.pl, jednego z największych e-sklepów w Polsce. (s. B5)

To może być najgorszy grudzień dla branży ciepłowniczej od sześciu lat. Przychody firm spadną o jedną dziesiątą. (s. B8)

PARKIET

dghd3r5

Banki podtopiły Trakcję. Nawet o prawie 22 proc. taniały wczoraj akcje Trakcji-Tiltry w reakcji na wypowiedzenie przez Pekao i Raiffeisen umów kredytowych spółkom zależnym. Maciej Radziwiłł, prezes Trakcji, mówi, że nie zagrozi to płynności spółki. Będzie domagał się obniżki ceny zapłaconej za przejęcie grupy Tiltra. (s. 04)

Banki rezygnują z kredytów walutowych. W ostatnich dniach z udzielania kredytów hipotecznych w euro wycofał się PKO BP, a od początku stycznia zrobi to także Kredyt Bank. (s. 09)

GAZETA WYBORCZA

Przewietrzanie w państwowych spółkach. Wczoraj do dymisji podał się szef PGNIG, w zeszłym tygodniu szef PGE. To nowy minister skarbu wymienia zarządy spółek skarbu państwa. (S. 22)

dghd3r5

Podwyżka składki rentowej i pensji minimalnej, wyższe ceny benzyny, wody i energii plus nowe opłaty środowiskowe. To wszystko może być w przyszłym roku gwoździem do trumny - ostrzegają przedsiębiorcy. (s. 22)

Ministerstwo Finansów odkupiło bony skarbowe za 2,247 mld zł. O 0,15 proc. po wczorajszej aukcji zmniejszył się nasz dług w relacji do PKB. (s. 23)

DZIENNIK GAZETA PRAWNA

Podwyżki emerytur po równo? Rząd się cofa. Tylko w 2012 roku będzie waloryzacja kwotowa. Potem podwyżka o inflację. (s. A1)

dghd3r5

Prognozy dla złota są mało optymistyczne. Od początku grudnia kruszec potaniał o 11 proc. A to dopiero początek przeceny. (s. A14)

PULS BIZNESU

Po wymuszonych rezygnacjach Tomasza Zadrogi, szefa PGE i Michała Szubskiego, prezesa PGNiG, kolejny do zwolnienia jest prezes KGHM, Herbert Wirth. Spekulacje nie omijają też Jacka Krawca, prezesa PKN Orlen. Nikt nie może czuć się bezpieczny - mówi źródło w PO.

ITI uzyskał dobrą cenę za "n"-kę i TVN. Ale czy dotrzyma kroku Solorzowi-Żakowi, głównemu konkurentowi? Na sprzedaż prawdopodobnie będzie wystawiony Onet. ITI i TVN zaprzeczają, ale z informacji wynika, że spółkę chce kupić Axel Springer, ale też Łukasz Wejchert, dotychczasowy prezes Onetu. (s. 5)

Skipietrow na aucie. Choć akcjonariusze związani z Pawłem Narkiewiczem odwołali wieloletniego prezesa Mostostalu Export, ten broni nie składa. (s. 11)

(PAP)

pel/

dghd3r5

Podziel się opinią

Share
dghd3r5
dghd3r5