Trwa ładowanie...
d1ci0mw
d1ci0mw

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - poniedziałek

- Zysk netto grupy PGNiG, przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej, wzrósł w I kw. 2016 r. do 1,39 mld zł z 1,24 mld zł przed rokiem i był wyższy od konsensusu na poziomie 960,4 mln zł.
Share
d1ci0mw

- Zysk netto grupy PKO BP w pierwszym kwartale 2016 roku spadł do 638,6 mln zł z 647,2 mln zł rok wcześniej - poinformował bank w komunikacie. Zysk banku okazał się bliski oczekiwaniom rynku, który spodziewał się, że wyniesie on 622,6 mln zł.

- PGNiG, PGE i Energa mogą przedstawić w ciągu 2-3 tygodni więcej szczegółów w sprawie inwestycji w Polską Grupę Górniczą - poinformowali w poniedziałek przedstawiciele PGNiG podczas telekonferencji.

- Synektik chce zwiększyć sprzedaż eksportową i wejść na nowe rynki, zaczynając od krajów bałtyckich - poinformował PAP wiceprezes Dariusz Korecki. Ocenił też, że spółka optymistycznie patrzy na przebieg drugiego kwartału i podtrzymał, że kolejne kwartały 2016 roku powinny przynieść poprawę wyników.

d1ci0mw

- Dom Development wprowadził do oferty 183 lokale w ramach stołecznego projektu Ursynovia - podała spółka w komunikacie prasowym.

- Atal wprowadził do sprzedaży 29 domów w zabudowie szeregowej na łódzkich Chojnach - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

- PKO BP planuje w czerwcu przedstawić nową strategię banku do 2020 roku - wynika z wypowiedzi Zbigniewa Jagiełło, prezesa PKO BP.

- PKO BP liczy, że w kolejnych kwartałach 2016 roku poprawi wynik odsetkowy i marżę odsetkową - poinformował Bartosz Drabikowski, wiceprezes banku.

d1ci0mw

- PKO BP w przygotowywanej, nowej strategii założy ograniczenie sieci placówek banku - poinformował Zbigniew Jagiełło, prezes banku.

- Zarząd PKO BP w ciągu kilkunastu dni przedstawi swoją rekomendację odnośnie podziału zysku za 2015 rok - poinformował Zbigniew Jagiełło, prezes banku.

- Rozpatrywane są wszelkie scenariusze dla projektu budowy Elektrociepłowni Stalowa Wola, włącznie z jej przeniesieniem do Żerania. Priorytetem jest uratowanie jak największej kwoty pieniędzy - powiedział na konferencji prasowej wiceprezes PGNiG Bogusław Marzec.

- Kruk nie wyklucza, że w tym roku ponownie przeprowadzi emisję obligacji. Spółka pracuje także nad pozyskaniem finansowania w euro - poinformował na konferencji prasowej członek zarządu ds. finansowych Kruk Michał Zasępa.

d1ci0mw

- Zarząd Kruka podjął uchwałę w sprawie emisji nie więcej niż 1,35 mln niezabezpieczonych obligacji serii AB2 o wartości nominalnej 100 zł każda. Obligacje będą oferowane w drodze oferty publicznej - podała spółka w komunikacie.

- Akcjonariusze Kruka uchwalili wypłatę 2 zł dywidendy na akcję z zysku za 2015 r. - podała spółka w komunikacie.

- Czeski sąd ogłosił upadłość należącej do NWR spółki OKD. Wierzyciele mają dwa miesiące na zgłoszenie wierzytelności.

- Walne NTT System uchwaliło przeznaczenie 4,38 mln zł na wypłatę dywidendy za 2015 r., czyli 0,32 zł na jedną akcję - podała spółka w komunikacie.

d1ci0mw

- W przetargu na dostawę i wdrożenie systemu informatycznego wspomagającego zarządzanie finansami miasta oferty złożyły: COIG z grupy Wasko, Sputnik Software z grupy Atende, Comarch Polska oraz konsorcjum Asseco Data Systems, Asseco Poland i Dahliamatic - podało miasto Łódź na stronach internetowych.

- Konsorcjum, którego liderem jest Qumak, podpisało z Inspektoratem Uzbrojenia wartą 13 mln zł brutto umowę na dostawę 167 serwerów wraz z trzyletnim okresem obsługi serwisowej - podał Qumak w komunikacie prasowym.

- Zarząd Onico, spółki notowanej na rynku NewConnect, będzie rekomendował walnemu przeznaczenie na dywidendę za 2015 r. 2,89 mln zł, co będzie oznaczało wypłatę 2 zł dywidendy na akcję w sytuacji, w której uprawnieni z warrantów subskrypcyjnych w całości wykonają prawa - podała spółka w komunikacie.

- Rockaway Travel, który w połowie marca ogłosił wezwanie do sprzedaży 464.702 akcji Travelplanet, kupił w wyniku wezwania 211.424 akcje spółki - podał pośredniczący w wezwaniu DM mBanku.

d1ci0mw

- Unima 2000 Systemy Teleinformatyczne z zysku za 2015 r. chce przeznaczyć na wypłatę dywidendy 0,55 mln zł, czyli 0,2 zł dywidendy na akcję - podała spółka w komunikacie.

- Magic Software, spółka zależna od Formula Systems z grupy Asseco Poland, miała w I kw. 2016 r. 4,8 mln USD zysku netto w porównaniu do 5,2 mln USD rok wcześniej. Zysk operacyjny w tym czasie wyniósł 6,7 mln USD, czyli tyle samo co przed rokiem, a przychody wzrosły do 44,7 mln USD w porównaniu do 40,3 mln USD rok wcześniej - podała spółka w raporcie.

============================= * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

d1ci0mw

Podziel się opinią

Share
d1ci0mw
d1ci0mw