Trwa ładowanie...
d8t9pgh
14-11-2016 18:05

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - poniedziałek

- Agencja Fitch podwyższyła perspektywę ratingu Tauronu do "stabilnej" z "negatywnej". Potwierdziła długoterminowy rating IDR na poziomie "BBB" - podał Fitch w komunikacie.

d8t9pgh

- Rada Nadzorcza Tauronu odwołała dotychczasowego prezesa Remigiusza Nowakowskiego i powołała na jego miejsce, z dniem 15 listopada, Filipa Grzegorczyka - poinformowała spółka w komunikacie.

- Janusz Kowalski, wiceprezes PGNiG ds. operacyjnych, nie będzie ubiegał się o wybór do następnej kadencji zarządu spółki - podała firma w komunikacie.

- Zysk netto grupy Energa, przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej, w trzecim kwartale 2016 roku wyniósł 190 mln zł wobec 166 mln zł zysku rok wcześniej - podała spółka w raporcie kwartalnym. Konsensus PAP zakładał zysk netto na poziomie 184,4 mln zł.

- Zysk netto grupy Banku Handlowego w trzecim kwartale 2016 roku wzrósł do 144,9 mln zł z 140,9 mln zł rok wcześniej - poinformował bank w raporcie. Zysk banku okazał się 3 proc. niższy od konsensusu na poziomie 148,8 mln zł.

d8t9pgh

- Bank Handlowy nie wyklucza, że 2016 roku zakończy dwucyfrowym ROE, chce mieć taki wskaźnik także w 2017 roku. Bank liczy na szybsze wzrosty kredytów klientów indywidualnych - poinformował na konferencji Sławomir Sikora, prezes banku.

- Portfel zleceń grupy Mostostal Warszawa na koniec września 2016 r. wyniósł 1,4 mld zł - podała spółka w komunikacie prasowym.

- UniCredit otrzymał oferty na zakup Pioneer Investments i prowadzi rozmowy z potencjalnymi kupcami - podał UniCredit w komunikacie.

- Oferta konsorcjum w składzie: Trakcja (lider), Comsa, ZUE, Strabag i Strabag Rail o wartości 373,7 mln zł netto została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu PKP PLK na zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych na liniach kolejowych na odcinku Chybie - Żory - Rybnik - Nędza/ Turze - podało ZUE w komunikacie.

d8t9pgh

- Portfel zamówień Vistalu Gdynia na koniec III kwartału 2016 roku wzrósł rdr o 72 proc. i wyniósł 462,2 mln zł, z czego kontrakty o łącznej wartości 397,2 mln zł powinny zostać zrealizowane do końca 2017 roku - poinformował w poniedziałek zarząd spółki.

- Vistal Gdynia zwiększa udział eksportu w przychodach grupy, ale liczy na poprawę sytuacji na krajowym rynku infrastruktury drogowej i kolejowej od 2017 roku - poinformował w poniedziałek zarząd. Spółka planuje przeznaczyć w przyszłym roku na inwestycje znacznie mniej środków niż w roku obecnym.

- Boryszew planuje silniejszą integrację grupy na poziomie operacyjnym - obecnie analizuje, które spółki mogą wymagać dezinwestycji - poinformował na konferencji prasowej prezes Jarosław Michniuk. Grupa liczy na synergie wynikające z bliższej współpracy poszczególnych segmentów.

- Zarząd CI Games zdecydował o podwyższeniu kapitału zakładowego spółki w granicach kapitału docelowego poprzez emisję od 100 tys. do 1,1 mln akcji serii G - podała spółka w komunikacie.

- Atlanta Poland chce wypłacić z zysku netto za rok obrotowy 2015/16 2 mln zł dywidendy - poinformowała spółka w komunikacie.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) ================================

d8t9pgh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8t9pgh