Trwa ładowanie...

Strażak z Gdańska leci z pomocą na Filipiny

Strażak z Gdańska, starszy kapitan Tomasz Czyż, leci z pomocą na zrujnowane przez tajfun Filipiny

Strażak z Gdańska leci z pomocą na Filipiny
d2oc39s

Strażak z Gdańska, starszy kapitan Tomasz Czyż, leci z pomocą na zrujnowane przez tajfun Filipiny. Przez blisko dwa tygodnie, jako ekspert Komisji Europejskiej, będzie koordynował pomoc z krajów UE dla zniszczonego kraju.

Z prośbą o pomoc humanitarną a do społeczności międzynarodowej zwróciły się Filipiny. Polska wskazała kpt. Tomasza Czyża, bo ma już duże doświadczenie. Jak sam mówi, brał udział w wielu akcjach ratowniczych m.in w Pakistanie po powodzi w 2005 r. i po trzęsieniu ziemi w 2011 r. Był także w grupie polskich strażaków, którzy polecieli na Haiti po trzęsieniu ziemi w 2010 r.

Czyż leci na Filipiny jako jeden z pięciu członków międzynarodowej ekipy KE. Jutro w Brukseli dowie się, jak długo potrwa misja. Obecnie ma ogólnikowe informacje dotyczące zadań. - Lecimy tam, aby koordynować akcję ratowniczą i pomoc, która przylatuje z krajów UE - zaznaczył.

St. kpt. Czyż na co dzień pełni on służbę w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku na stanowisku naczelnika Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego. Pełni funkcję zastępcy dowódcy specjalistycznej grupy poszukiwawczo-ratowniczej PSP w Gdańsku.

MA

d2oc39s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2oc39s