Trwa ładowanie...

Zatrudnienie i wynagrodzenie - GUS podał najnowsze dane

Tempo wzrostu wynagrodzeń w Polsce spada, jednocześnie wyhamował spadek zatrudnienia - wynika z najnowszych danych GUS.

Zatrudnienie i wynagrodzenie - GUS podał najnowsze daneŹródło: Fotolia, fot: geografika
d3vtgme
d3vtgme

Przeciętne wynagrodzenie w listopadzie 2013 r. wyniosło 3897,88 zł brutto i było o 3,1 proc. wyższe niż w zeszłym roku. W ujęciu miesięcznym wynagrodzenie wzrosło o 1,7 proc. Analitycy spodziewali się wzrostu wynagrodzeń o 2,9 proc. rok do roku. W październiku w ujęciu rocznym przeciętne wynagrodzenie wzrosło o 3,1 proc.

Podana wysokość przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia służy m.in. do określenia kwoty dziennego świadczenia pieniężnego przysługującego żołnierzowi rezerwy, który odbył ćwiczenia wojskowe, rekompensującego utracone wynagrodzenie ze stosunku pracy lub stosunku służbowego albo dochód z prowadzonej działalności gospodarczej, które mógłby uzyskać w okresie odbywania ćwiczeń wojskowych.

Zatrudnienie wreszcie w górę

[

(fot. WP.PL)
Źródło: (fot. WP.PL)

]( http://finanse.wp.pl/id,231,gielda-wskaznik.html )

d3vtgme

Zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw w listopadzie zwiększyło się o 0,1 proc.rok do roku i wyniosło 5501 tys. Analitycy spodziewali się wzrostu zatrudnienia o 0,1 proc. W październiku zatrudnienie spadło o 0,2 proc. W ujęciu miesięcznym wskaźnik pozostał na niezmienionym poziomie.

Najnowsze dane oznaczają odwrócenie spadkowego trendu zatrudnienia. To najlepsza dana od czerwca 2012 r. i pierwszy raz w tym roku, gdy wskaźnik znalazł się na minimalnym plusie.

d3vtgme
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3vtgme