Trwa ładowanie...

Rewolucja w urlopach, wynagrodzeniach i świadectwach pracy!

Resort pracy bierze się za porządki w kodeksie pracy

Share
Rewolucja w urlopach, wynagrodzeniach i świadectwach pracy!
dyhc9n7

„W wynagrodzeniu urlopowym pracodawca będzie musiał uwzględniać składniki wynagrodzenia przysługujące za okresy dłuższe niż miesiąc (np. premie półroczne). Jeśli z powodu np. urlopu bezpłatnego lub wychowawczego pracownikowi nie przysługuje wynagrodzenie przez część miesiąca, pensja za okres przepracowany będzie ustalana za każdą godzinę jej wykonywania. To jedne z ważniejszych zmian, jakie przewiduje rządowy projekt założeń nowelizacji kodeksu pracy, który trafił do konsultacji społecznych” – czytamy w gazetaprawna.pl.

Co jeszcze się zmieni?

Jeśli pracodawca odwołuje pracownika z urlopu, będzie miał obowiązek uzgodnić z nim nowy termin wolnego. W przypadku, gdy urlop pracownika zostanie przeniesiony, pracodawca będzie musiał pokryć wszelkie koszty poniesione przez pracownika, związane z odwołaniem wypoczynku. Zmianie ulegnie również kwestia wysokości ekwiwalentu za niewykorzystany urlop. Wysokość zapłaty będzie równoważna z wynagrodzeniem urlopowym.

Jeżeli pracownik nie przepracował całego miesiąca, pensja za okres przepracowany będzie ustalana według stawki godzinowej.

dyhc9n7

Na wniosek pracownika, pracodawca będzie zobowiązany do umieszczenia w świadectwie pracy informacji o kwalifikacjach lub wynagrodzeniu. Będzie też musiał poinformować pracownika o możliwości domagania się sprostowania wystawionego świadectwa.

(JK)

[

]( http://praca.wp.pl/zarobki.html )

dyhc9n7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dyhc9n7
dyhc9n7