Emerytura
Prawo
W podróży
Praca
Zakupy
Wideo
Obserwuj nas na:
Popularne w serwisie
Finanse
:
Powstaje gigantyczny posąg Matki Boskiej. Będzie mieć 55 metrów
Paulina Master
Ewakuowano 840 osób. Pożar w słynnym polskim aquaparku
Adam Sieńko
Deweloper zbudował balkony, nie można na nie wejść. Tak to tłumaczy
Adam Sieńko
Upadł polski gigant przetwórczy. Zakład idzie na sprzedaż. Oto cena
Maria Glinka
5400 na rękę i prawie 2 tys. na mieszkanie. I to na start
Michał Krawiel
Przekręty na jagodach. Oto jak sprzedawcy kantują na słoikach
Maria Glinka
Emerytura
Prawo
W podróży
Praca
Zakupy
Wideo
Zaloguj
WAŻNE
TERAZ
Padł rekord w historii Polski. Wskazano, gdzie było najgoręcej
emerytura
(strona 72 z 87)
Towarzystwa emerytalne zarobiły w 2008 r. 730,9 mln zł
730,87 mln zł wyniósł za zeszły rok zysk netto towarzystw emerytalnych, które zarządzają funduszami emerytalnymi.
24 lutego 2009, 11:49
Zapisz
Zapisano
Udostępnij
Jeśli pracowałeś w USA i Polsce, i chcesz przejść na emeryturę...
Z dniem 1 marca 2009 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczyna realizację Umowy o zabezpieczeniu społecznym między Rzeczpospolitą Polską a Stanami Zjednoczonymi Ameryki, podpisanej 2 kwietnia 2008 r. w Warszawie.
20 lutego 2009, 10:46
Zapisz
Zapisano
Udostępnij
OFE emerytura: 23 zł 65 gr
Światowy kryzys pogrąża nie tylko naszą gospodarkę, ale też perspektywy na przyzwoite emerytury zarówno dla obecnych, jak i przyszłych emerytów. W lutym ZUS wypłacił pierwszej emerytce z Otwartego Funduszu Emerytalnego świadczenie w „zawrotnej” wysokości 23,65 zł.
19 lutego 2009, 16:10
Zapisz
Zapisano
Udostępnij
Rząd nakazuje podwyżkę emerytur
Rząd nie chce dłużej czekać z obniżką prowizji pobieranych przez towarzystwa emerytalne. Zamiast od przyszłego roku opłaty mogą spaść już od kwietnia - zapowiada "Gazeta Wyborcza".
19 lutego 2009, 07:08
Zapisz
Zapisano
Udostępnij
Policjanci popracują krócej?
Resort spraw wewnętrznych ma albo zupełnie zrezygnować z zapisu, by policjanci pracowali do 55. roku życia, albo obniżyć tę granicę.
18 lutego 2009, 09:35
Zapisz
Zapisano
Udostępnij
Eksperci o emeryturach z OFE: kto mało zebrał, niewiele dostanie
Niskie emerytury z Otwartych Funduszy Emerytalnych (OFE) nie powinny zaskakiwać. Z tego systemu można bowiem dostać tylko tyle, ile się do niego włożyło - mówią pytani przez PAP eksperci.
16 lutego 2009, 11:30
Zapisz
Zapisano
Udostępnij
Prawda o OFE sobie a reklamy sobie
ZUS w ubiegłym tygodniu wypłacił pierwszą emeryturę z OFE. Jak się okazało rzeczywistość jest dużo gorsza niż zapowiadali w reklamach. 60-letnia warszawianka dostała 917,80 zł, w tym ze swojego otwartego funduszu emerytalnego „aż” 23,65 zł
12 lutego 2009, 09:55
Zapisz
Zapisano
Udostępnij
Emeryt nie dorobi w tajemnicy
Emeryci i renciści, którzy dorabiają do swoich świadczeń, do końca lutego powinni powiadomić ZUS o osiągniętych przychodach.
11 lutego 2009, 14:40
Zapisz
Zapisano
Udostępnij
Pierwsze emerytury z OFE
W 2009 r. zostaną uruchomione pierwsze wypłaty emerytur z obu filarów, zgodnie z założeniami reformy emerytalnej z 1999 r. Osoby, które w momencie przejścia na emeryturę zostały objęte nowym systemem, będą otrzymywać wypłatę z ZUS oraz OFE.
11 lutego 2009, 10:26
Zapisz
Zapisano
Udostępnij
Emerytury i renty będą wypłacane
W ostatnich dniach pojawiło się wiele informacji, że na skutek przeszacowania założeń budżetowych na rok 2009, środków na emerytury i renty może braknąć. Wydaje się to mało realne.
11 lutego 2009, 07:59
Zapisz
Zapisano
Udostępnij
Bugaj: państwo powinno pomóc emerytom
Tym w najbliższym czasie powinno zająć się państwo - uważa Ryszard Bugaj doradca ekonomiczny prezydenta i prezesa Narodowego Banku Polskiego.
10 lutego 2009, 10:35
Zapisz
Zapisano
Udostępnij
23,65 zł wyniosła pierwsza emerytura z OFE...
W ubiegłym tygodniu ZUS wypłacił pierwszej emerytce 917,8 zł, z czego z otwartego funduszu emerytalnego dostała 23,65 zł - czytamy w "Gazecie Wyborczej".
9 lutego 2009, 11:27
Zapisz
Zapisano
Udostępnij
Pawlak: podniesienie wieku emerytalnego mundurowych to zły pomysł
Przeciw proponowanemu przez MSWiA podniesieniu wieku emerytalnego dla służb mundurowych opowiedział się wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak.
6 lutego 2009, 18:35
Zapisz
Zapisano
Udostępnij
Ministerstwa i ZUS: nie zabraknie pieniędzy na emerytury
Emeryci i renciści mogą spać spokojnie, na pewno dostaną emerytury i renty w pełnej wysokości i na czas - zapewniają resorty finansów i pracy oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS).
6 lutego 2009, 16:15
Zapisz
Zapisano
Udostępnij
PiS: może zabraknąć pieniędzy na renty i emerytury
Klub PiS chce, aby premier wyjaśnił, czy istnieje ryzyko załamania systemu wypłat emerytur i rent. W piątek ma być wysłany list do Donalda Tuska w tej sprawie - poinformował poseł Tadeusz Cymański.
6 lutego 2009, 13:50
Zapisz
Zapisano
Udostępnij
Gigantyczna dziura w emeryturach
"Dziennik" alarmuje, że na renty i emerytury państwu zabraknie w tym roku nawet 12 miliardów złotych. Wiceminister finansów Maciej Grabowski uspokaja, że ZUS nie wstrzyma wypłat i dodaje, że resort nie wyklucza nowelizacji budżetu.
6 lutego 2009, 03:20
Zapisz
Zapisano
Udostępnij
MSWiA przedstawiło założenia reformy emerytur mundurowych
Prawo do emerytury mają nabywać funkcjonariusze, którzy ukończyli 55 lat i przepracowali w służbie co najmniej 25 lat - wynika ze wstępnych założeń do projektu ustawy o emeryturach i rentach dla funkcjonariuszy służb mundurowych.
2 lutego 2009, 17:20
Zapisz
Zapisano
Udostępnij
ZUS przeprowadził kolejne losowanie członków OFE
62 913 osoby otrzymały w drodze losowania przydział do pięciu otwartych funduszy emerytalnych (OFE). Losowanie odbyło się w siedzibie Centrali Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Warszawie.
30 stycznia 2009, 12:57
Zapisz
Zapisano
Udostępnij
W 2010 r. niższe pensje i emerytury
Rząd Donalda Tuska podniesie w 2010 roku składkę zdrowotną do NFZ z 9 do 10 proc. - dowiedziała się "Gazeta Prawna". Pensje i emerytury będą w konsekwencji niższe - akcentuje dziennik.
30 stycznia 2009, 08:52
Zapisz
Zapisano
Udostępnij
25 lat w mundurze i dopiero na emeryturze
Emerytury dla służb mundurowych po 25 latach pracy, a nie jak dziś po 15 latach zakłada przygotowana w MSWiA reforma - dowiedziała się "Gazeta Wyborcza" i Radio RMF.
24 stycznia 2009, 01:50
Zapisz
Zapisano
Udostępnij
Nie mogą cię zwolnić, bo jesteś emerytem
Osiągnięcie wieku emerytalnego przez pracownika nie może być wyłącznym powodem rozwiązywania stosunku pracy przez pracodawcę - orzekł Sąd Najwyższy.
21 stycznia 2009, 12:45
Zapisz
Zapisano
Udostępnij
Rewolucja w OFE
Trzy subfundusze, nowe limity inwestycyjne i system akwizycji oraz niższe opłaty - taką propozycję przedstawi resort pracy, pisze "Puls Biznesu".
20 stycznia 2009, 09:38
Zapisz
Zapisano
Udostępnij
Stracą emeryci, którzy złożyli wymówienia w 2008 roku
Każda osoba wybierająca się na emeryturę nie musi już kończyć współpracy z szefem z obawy, że ZUS zawiesi wypłatę pieniędzy. Jeśli jednak złożyła wymówienie umowy przed tą datą, cofnie je wyłącznie za akceptacją szefa.
16 stycznia 2009, 06:50
Zapisz
Zapisano
Udostępnij
Pawlak: reforma KRUS - na dobrym etapie
Wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak (PSL) uważa, że reforma Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS) jest "na dobrym etapie". Prezes PSL podkreśla, że nie sądzi, aby sprawa KRUS podzieliła koalicję rządzącą.
15 stycznia 2009, 13:25
Zapisz
Zapisano
Udostępnij
Prezydent zawetował kolejną emerytalną ustawę
Prezydent Lech Kaczyński zawetował ustawę o funduszach dożywotnich emerytur kapitałowych - poinformowała Kancelaria Prezydenta.
13 stycznia 2009, 12:17
Zapisz
Zapisano
Udostępnij
Poprzednie
1
…
71
72
73
…
87
Następne