Trwa ładowanie...

W tych sklepach warto kupować. Polecają konsumenci

Biedronka, Tesco i Lidl są uznawane przez konsumentów za najbardziej godne polecenia. Klienci najbardziej cenią jakość i uczciwość względem klientów - wynika z badań przeprowadzonych przez PBS DGA.

W tych sklepach warto kupować. Polecają konsumenciŹródło: Jupiterimages
d1karyt
d1karyt

Biedronka, Tesco i Lidl to najlepsze supermarkety w Polsce! Klienci cenią je najbardziej za jakość i uczciwość - wynika z badań przeprowadzonych przez PBS DGA.

Biedronkę poleca aż 58 proc. konsumentów, Tesco - 47 proc., a Lidla - 33 proc. Kolejne miejsca zajęły Carrefour, Real, Auchan i Żabka. Pozostałe sieci nie zyskały więcej niż 10 proc. głosów

(fot. PBS)
Źródło: (fot. PBS)

Oprócz cen, asortymentu i położenia klienci chwalą zwycięzców za jakość (49 proc.), uczciwość i rzetelność (31 proc.) oraz fachowość i kompetencję (27 proc.). Dla 23 proc. klientów ważne są nowoczesność i pomysłowość, a dla 22 proc. - klimat.

d1karyt

Czy to oznacza, że mamy zaufanie do wielkich sieci? Wcale nie! Większości zapytanych jest zdania, że super- i hipermarkety są nie są uczciwe wobec klientów. Taką opinię (nie lub zdecydowanie nie) wyraziło aż 46 proc. konsumentów. Przeciwnego zdania było 39 proc. badanych.

(fot. PBS)
Źródło: (fot. PBS)

Również negatywne opinie przeważały w odpowiedzi na pytanie o to, czy super- i hipermarkety są uczciwe wobec swoich pracowników. Na nie było 47 proc. badanych, przeciwne zdanie wyrażało jedynie 14 proc.

d1karyt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1karyt