Trwa ładowanie...

Deweloperzy będą oddawać większe mieszkania

Deweloperzy wracają do projektów, które przewidują budowę większych lokali. Obecnie przeciętna powierzchnia mieszkania oddawanego do użytkowania przez deweloperów to ok. 60 mkw., a sprzedawane lokale są najmniejsze od 2006 roku.

Deweloperzy będą oddawać większe mieszkaniaŹródło: Fotolia, fot: Piotr Adamowicz
d10nwl2
d10nwl2

Deweloperzy wracają do projektów, które przewidują budowę większych lokali. Obecnie przeciętna powierzchnia mieszkania oddawanego do użytkowania to ok. 60 metrów kwadratowych, a sprzedawane lokale są najmniejsze od 2006 roku.

Zdaniem analityków Lion's Banku w najbliższych miesiącach średni metraż będzie jednak powoli rósł. Powodem są rekordowo niskie stopy procentowe, które prawdopodobnie jeszcze w tym roku zostaną obniżone i tanie kredyty zarówno na budowę, jak i hipoteczne.

- Powód, dla którego deweloperzy budują i oddają do użytkowania najmniejsze mieszkania od 2006 roku, jest prosty: na kompaktowe, małe lokale stać Polaków - uważa Bartosz Turek, analityk nieruchomości Lion's Banku.

Pod koniec 2008 roku przeciętna powierzchnia mieszkania oddawanego do użytku przez deweloperów wynosiła 70 metrów kwadratowych, czyli była o 10 metrów kwadratowych większa niż dzisiaj. W najbliższych miesiącach może się to zacząć zmieniać.

d10nwl2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d10nwl2