Trwa ładowanie...

Kryzys to złote czasy dla sieci fast food

Gdy liczba bezrobotnych na świecie
zwiększa się, konsumpcja maleje, a przedsiębiorstwa padają, sieci
zbiorowego żywienia, tzw. fast food, zdają się przeżywać złote
czasy.

Share
Kryzys to złote czasy dla sieci fast food
Źródło: AFP
d27g2j6

Bary w rodzaju McDonald's lub KFC ogłosiły, że w ostatnich miesiącach odnotowują wielki wzrost sprzedaży. Z tego powodu w samej Wielkiej Brytanii zamierzają zwiększyć zatrudnienie o 9 tys. osób.

Rok 2008 był dobrym rokiem dla sprzedawców hamburgerów. Jak wykazują dane ogłoszone przez McDonald's, sprzedaż jego wyrobów w skali całej Europy wzrosła o 8,5 proc, gdy w USA - o 4%.

Burger King zwiększył sprzedaż w pierwszym półroczu ubiegłego roku o 5,2%, głównie dzięki wzrostowi obrotów w Ameryce Łacińskiej, gdzie wyniósł on 11,2%.

d27g2j6

Wygląda na to - pisze agencja EFE - że sektor gastronomii obciążany winą za pogarszanie się stanu zdrowia jego klientów, przeżywa wskutek światowego kryzysu gospodarczego wielkie prosperity.

Innym beneficjentem kryzysu zdaje się być na terenie W. Brytanii sieć "Domino's Pizza". Zapowiedziała ona zwiększenie zatrudnienia do końca tego roku o 1500 pracowników.

- Widzimy, że wielu ludzi jest obecnie zainteresowanych kupowaniem jedzenia po bardziej przystępnych cenach - powiedział agencji EFE przedstawiciel dyrekcji Domino's Pizza.

Jednak nie tylko sieci fast food, lecz także tanie supermarkety szybko zwiększają swe obroty.

Niemiecki Lidl zamierza w tym roku otworzyć w Wielkiej Brytanii 50 nowych sklepów i zwiększyć zatrudnienie o 2 tys. osób, podczas gdy sieć Aldi - otworzy 227 nowych obiektów.

W ubiegłym miesiącu firma Subway, wyspecjalizowana w sprzedaży kanapek na wynos, zapowiedziała otwarcie w tym roku w W. Brytanii 600 nowych punktów, które zatrudnią 7 tys. osób.

d27g2j6

Podziel się opinią

Share
d27g2j6
d27g2j6