Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

Doradca finansowy, porównywarka online, a może samodzielna weryfikacja ofert pożyczek?

Decyzja o zaciągnięciu pożyczki z pewnością nie należy do łatwych. Należy brać pod uwagę szereg aspektów, aby finalnie nasze nowe zobowiązanie nie stanowiło nadmiernego obciążenia domowego budżetu. Jak się do tego zabrać? Gdzie szukać informacji? W poniższym tekście wskażemy trzy drogi i podpowiemy, w jaki sposób każda z nich może nam pomóc.

Share
 Źródło: materiały partnera
d2e3k9a

Skąd czerpać wiedzę pomocną przy wyborze pożyczki?

Dla osób, które nie korzystają na co dzień ze wsparcia finansowego tego rodzaju, zaciągnięcie chwilówki ratalnej może wydawać się bardzo trudne. Rynek finansowy jest jednak na tyle rozwinięty, że nikt nie pozostanie bez pomocy. Możemy liczyć zarówno na narzędzia w postaci porównywarek pożyczek, jak i poradę doradcy finansowego. Bezcenna jest również własna wiedza, którą możemy zdobyć czytając m.in. poradniki przygotowane przez osoby, które wyjaśniają podstawowe zagadnienia finansowe. Zdaniem eksperta z hapipozyczki.pl opcją idealną jest natomiast połączenie własnej wiedzy z na porównywarkami pożyczkowymi. Skracają one czas niezbędny do podjęcia decyzji.

W czym może pomóc doradca a w czym porównywarka?

Doradca finansowy to osoba, dla której pożyczki, czy kredyty to codzienność. I już sam ten fakt daje mu ogromną przewagę doświadczenia nad kimś, dla kogo jest to zupełnie obca tematyka. Jedną z głównych zalet korzystania z usług doradcy oprócz jego wiedzy jest dostęp do wielu ofert w jednym miejscu. Pozwala to dopasować pożyczkę do potrzeb i możliwości finansowych klienta. Doradca wie, w której firmie pożyczkowej patrzy się na pewne kwestie łagodniej, a w której wręcz przeciwnie. Dzięki temu oszczędzamy czas, ale unikamy też niepotrzebnych rozczarowań. Przez ręce doradcy przechodzi każdego miesiąca mnóstwo wniosków o pożyczkę. Na tej podstawie jest on w stanie doradzić, w której firmie mamy największą szansę otrzymać pożyczkę pozabankową na interesujących nas warunkach. Dobry doradca to również osoba, która potrafi udzielić odpowiedzi na nurtujące nas pytania.

W zdrowym modelu biznesowym doradca finansowy, który pomaga nam wybrać pożyczkę nie pobiera nigdy pieniędzy od klienta. Jest on wynagradzany przez bank lub firmę pożyczkową, która finalnie udziela pożyczki. Korzystają na tym obie strony. Doradca za wykonaną pracę otrzymuje wynagrodzenie, a pożyczkodawca pozyskuje klienta. Jak to jednak często bywa niektórzy próbują iść pod prąd. Na rynku działają firmy, które próbują pobierać od klientów różne opłaty jeszcze zanim udzielą jakiekolwiek pożyczki. Nie bójmy się nazywać rzeczy po imieniu – są to nieuczciwe praktyki. Bardzo często finałem całej sytuacji jest bowiem utrata przez klienta wpłaconej kwoty przy jednoczesnej odmowie udzielenia pożyczki. Jak podkreśla ekspert hapipożyczki - jeśli w opisie pożyczki widnieje informacja o jakichkolwiek opłatach przygotowawczych lub pojawi się ona podczas składania wniosku lepiej od razu sobie odpuścić.

d2e3k9a

Porównywarka pożyczek to z kolei narzędzie, które pozwala przede wszystkim na wstępną selekcję ofert według interesujących nas kryteriów. Przyjmijmy, że jeśli interesuje nas pożyczka pozabankowa na 10 000 zł na minimum 2 lata. Ustawiamy tzw. filtr i czekamy kilka sekund. Po chwili powinniśmy zobaczyć tylko oferty pożyczek, które spełniają nasze wymogi. Zaletą porównywarek jest również codzienna aktualizacja dzięki czemu możemy na bieżąco dowiadywać się, która pożyczka w danej chwili cieszy się największym zainteresowaniem klientów. Często najtańsza oferta to jednocześnie najlepsza oferta. Korzystając z porównywarek należy mieć jednak na uwadze, iż dane w niej publikowane mają charakter informacyjny i nie możemy traktować ich jako gwarancji otrzymania pożyczki w wybranej przez nas firmie. Każdy pożyczkodawca informuje o tym jasno, iż decyzja o przyznaniu pożyczki podejmowana jest każdorazowo po indywidualnej ocenie sytuacji wnioskodawcy.

Wiedza własna jest bezcenna

Wiedza na temat podstaw finansów osobistych, do których możemy zaliczyć pożyczki jest bardzo cenna.

Nie nabędziemy jej oczywiście z dnia na dzień. Dobra wiadomość jest taka, iż z każdą zaciągniętą pożyczką wiedza ta rośnie. Poznajemy więcej terminów, potrafimy policzyć koszt całkowity pożyczki, wiemy też gdzie szukać na bieżąco aktualizowanych ofert. Z czasem możemy nawet pomóc komuś z rodziny, znajomych podpowiadając mu, na co warto zwrócić uwagę przy ubieganiu się o pożyczkę. Zadowolony klient bardzo często wraca do firmy, którą zna, i z usług której korzystał. To ogromna wartość dla każdej firmy pożyczkowej szczególnie w dobie silnej konkurencji.

Podsumowanie

Jak widać zaciągnięcie pożyczki nie musi być bardzo trudne o ile sięgniemy po właściwą pomoc.

d2e3k9a

Mądrze zaciągnięta pożyczka może pomóc w wielu życiowych sytuacjach i nie musi kojarzyć się wyłącznie z drogim zobowiązaniem. Należy jednak dać sobie czas na podjęcie decyzji i nieco się do tego przygotować. Jak podkreśla ekspert hapipożyczki nie ma powodu, aby obawiać się zasięgnięcia pomocy z zewnątrz. Zarówno doradcy, jak i porównywarki są po aby wesprzeć klientów. Również same firmy pożyczkowe coraz mocniej stawiają na edukację swoich klientów tworząc poradniki, które publikowane są na ich stronach internetowych. Pozwalają one szczególnie nowym klientom zapoznać się z podstawowymi terminami finansowymi i zasadami tzw. rozsądnego pożyczania, których przestrzeganie przynosi korzyści obu stronom umowy.

Materiał powstał przy współpracy IPF Polska Sp. z o.o.

Artykuł sponsorowany
d2e3k9a

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2e3k9a
d2e3k9a