Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

Jak dopasować pożyczkę do swoich potrzeb?

Niezależnie od tego, jak szczegółowo planujesz swoje wydatki, problemy finansowe mogą pojawić się w życiu każdego z nas.

Share
Jak dopasować pożyczkę do swoich potrzeb?
Źródło: materiały partnera
d1tg10y

Nagła choroba, nieszczęśliwy wypadek, awaria samochodu czy pilny remont mieszkania - nie ważne co sprawia, że potrzebujesz dodatkowej gotówki, szybka pożyczka może Ci pomóc w każdej z tych sytuacji.

Pożyczki pozabankowe cieszą się rosnącym zainteresowaniem, ponieważ oferują szansę na szybkie zdobycie potrzebnych pieniędzy przy minimalnej ilości formalności, a często nawet bez wychodzenia z domu - w dodatku wprowadzone w ciągu ostatnich paru lat regulacje prawne znacznie zmniejszają ryzyko związane z pożyczaniem i sprawiają, że współpraca z takimi pożyczkodawcami jest po prostu bezpieczna. Jednak nie każda pożyczka jest taka sama - różnią się one możliwą do uzyskania kwotą, opłatami, warunkami i wymaganiami, a co za tym idzie, również korzyściami, jakie oferują. Warto więc wiedzieć, na co należy zwrócić uwagę, by dopasować pożyczkę do swoich potrzeb!

d1tg10y

Jakiej kwoty potrzebujesz?

Mimo że pożyczki online często traktowane są jako jedna spójna kategoria produktowa, nie jest to do końca zgodne ze stanem faktycznym - w rzeczywistości każda firma pożyczkowa tworzy swoją własną ofertę, która może znacznie różnić się od konkurencyjnych wariantów. Widać to na przykład po różnorodności oferowanych kwot pożyczek - wahają się one już od kilkuset złotych do nawet kilkunastu czy kilkudziesięciu tysięcy (w przypadku pożyczek ratalnych). Przed zdecydowaniem się na konkretną usługę warto więc ustalić, jakiej kwoty potrzebujesz i wybrać firmę, w której ofercie znajduje się pożyczka pozwalająca na otrzymanie takiej sumy.

Na jaką kwotę możesz liczyć i ile jesteś w stanie zwrócić?

Pamiętaj też, że sam fakt, że dany pożyczkodawca oferuje zobowiązania w określonym zakresie kwotowym, nie oznacza jeszcze, że masz szansę na otrzymanie najwyższej oferowanej sumy - lub nawet, że powinieneś się o nią starać. Dlaczego tak jest? Po pierwsze, wiele firm ma osobne kategorie dla klientów korzystających z ich usług po raz pierwszy oraz dla stałych klientów - rozpoczynając współpracę z reguły możesz więc liczyć na niższe kwoty. Po drugie, każda pożyczka to również dodatkowe koszty oraz konieczność spłaty w terminie, pożyczaj więc tyle, ile potrzebujesz i ile jesteś w stanie spłacić - zbyt wysokie zobowiązanie może sprawić, że nie będziesz w stanie zebrać wymaganych do zwrotu pieniędzy w terminie.

Czy masz szansę na otrzymanie interesującej Cię chwilówki?

Kolejną ważną kwestią są warunki, jakie musisz spełnić, by przyznano Ci pożyczkę - cały proces jest o wiele prostszy niż w przypadku kredytów bankowych i wymaga mniejszych formalności, nie jest jednak tak, że pożyczki pozabankowe przyznawane są wszystkim. Zawsze warto więc zainteresować się wymaganiami stawianymi przez pożyczkodawcę już na samym początku - w ten sposób unikniesz wnioskowania o pieniądze, których nie masz szansy otrzymać. Sprawdź, jakie dokumenty są od Ciebie wymagane - czasami wystarcza jedynie dowód osobisty, w innych przypadkach dodatkowym wymaganiem może być na przykład zaświadczenie o dochodach. Upewnij się również jak sprawdzana jest zdolność kredytowa - wielu pożyczkodawców podchodzi do sytuacji finansowej klientów indywidualnie, warto więc wybrać właśnie taką ofertę, jeśli wiesz, że Twoja historia kredytowa nie jest najlepsza.

Kiedy otrzymasz gotówkę i jak wygląda spłata?

W nagłych sytuacjach dodatkowy zastrzyk finansowy potrzebny jest jak najszybciej, dowiedz się więc jak szybko możesz otrzymać pieniądze - w wielu przypadkach jest to już nawet 24h, nie zakładaj jednak z góry, że gotówkę otrzymasz od ręki, zawsze lepiej upewnić się w tej kwestii już porównując dostępne oferty. Pamiętaj też, by nie skupiać się tylko i wyłącznie na samym przyznaniu pieniędzy i od razu zainteresuj się również tym, jak wygląda spłata zobowiązania - jaki jest całkowity koszt pożyczki, jaki jest termin zwrotu i czy możliwe jest jego przesunięcie w razie jakichkolwiek komplikacji.

d1tg10y

Po dokładnym przemyśleniu powyższych kwestii będziesz w stanie realnie ocenić zarówno swoje potrzeby, jak i możliwości finansowe, dzięki czemu wybranie właściwej dla Ciebie oferty stanie się dużo łatwiejsze. Nie zapomnij też, by przed zawarciem umowy dokładnie ją przeczytać i upewnić się, że zawiera ona dokładnie te warunki, na podstawie których wybrałeś daną ofertę - jest to sprawdzony sposób na korzystne i bezpieczne pożyczanie.

d1tg10y

Podziel się opinią

Share
d1tg10y
d1tg10y