Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

Faktoring z PragmaGO® - finansowanie online dla Twojego biznesu

Faktoring z roku na rok staje się coraz popularniejszy wśród polskich przedsiębiorców. Do wzrostu jego popularności przyczyniają się przede wszystkim – ciągłe zjawisko zatorów płatniczych w gospodarce, rosnąca świadomość korzyści, jakie ze sobą niesie faktoring oraz nieustanny rozwój oferty i procesów finansowania świadczonych przez polskich faktorów dla firm z sektora MSP. Firmą oferująca faktoring, na którą warto zwrócić szczególną uwagę, jest PragmaGO®.

Share
Faktoring z PragmaGO® - finansowanie online dla Twojego biznesu
Źródło: materiały partnera
dh0b6bm

Czym jest faktoring i jak działa?

Zacznijmy od początku, czyli od tego, czym jest faktoring i jak działa. W skrócie – faktoring, to nic innego jak sprzedaż niewymagalnych faktur. Rozwinięciem definicji może być sam proces, który wygląda następująco:

 • Przedsiębiorca np. Pan Józef (faktorant) wystawia fakturę na swojego odbiorcę. Pan Józef ma jednak do opłacenia własne zobowiązania, których termin płatność mija znacznie wcześniej, niż spodziewa się on uregulowania płatności od wcześniej wspomnianego odbiorcy.
 • Pan Józef zgłasza fakturę do sfinansowania do PragmaGO®. Gotówkę otrzymuje zaraz po potwierdzeniu zasadności faktury przez odbiorcę.
 • PragmaGO® (faktor) przelewa środki na konto firmowe Pana Józefa, który może teraz dysponować wcześniej zamrożoną gotówką.
 • Odbiorca Pana Józefa spłaca wierzytelność bezpośrednio na konto faktora.

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów faktoringu, te oferowane przez PragmaGO® zostaną omówione w dalszej części artykułu.

dh0b6bm

Kiedy warto skorzystać z faktoringu?

Z faktoringu może skorzystać niemal każdy przedsiębiorca. Są jednak branże i sytuacje, które sprawiają, że może się on okazać szczególnie potrzebny.

Rozważ faktoring, jeżeli:

 • Potrzebujesz kredytu, ale Twoja firma nie spełnia warunków do uzyskania kredytu w banku
 • Chcesz zaoferować swoim kontrahentom dłuższy termin płatności
 • Masz problemy z zachowaniem płynności finansowej przez wystawianie faktur z długimi terminami płatności, przez co brakuje Ci środków np. na regulowanie własnych zobowiązań lub podejmowanie się nowych zleceń.

Istnieją jedynie dwa warunki konieczne, jakie należy spełnić, aby móc ubiegać się o faktoring – wystawianie faktur z odroczonym terminem płatności oraz rozliczanie się w formie bezgotówkowej.

dh0b6bm

PragmaGO® - dlaczego warto?

PragmaGO® to polski fintech, który na przestrzeni lat przeszedł ogromną metamorfozę – firma działająca wyłącznie offline w krótkim czasie przekształciła się w przedsiębiorstwo wykorzystujące najnowsze technologie. Stosowanie najnowszych rozwiązań sprawia, że cały proces finansowania jest maksymalnie uproszczony i może odbywać się w 100% online. Co więcej, dzięki przejściu do strefy online, PragmaGO® może dotrzeć ze swoją ofertą do szerszego grona polskich przedsiębiorców.

Warto zwrócić także uwagę na współpracę z takimi firmami jak Allegro, InFakt, Kamsoft, czy VOX. Zaufanie ze strony tak znanych marek dodatkowo potwierdza wysoką jakość świadczonych usług.

Oferta z myślą o firmach z sektora MSP

W ofercie PragmaGO® znaleźć można trzy usługi:

 • Finansowanie faktur (zwany także faktoringiem pojedynczym)
 • Faktoring online (faktoring globalny) - dowiedz się więcej na https://pragmago.pl/faktoring-online/
 • Finansowanie zakupów (odroczona płatność)
dh0b6bm

Finansowanie faktur - usługa ta skierowana jest przede wszystkim do tych przedsiębiorców, którzy potrzebują gotówki na już, a niekoniecznie współpracują ze stałymi odbiorcami. Dostępne limity to nawet 250 tys. zł! Gotówka przelewana jest na konto faktoranta zaraz po potwierdzeniu faktury przez odbiorcę. Aby potwierdzić umowę, wystarczy wysłać kod SMS.

Faktoring online to z kolei usługa skierowana do tych firm, które współpracują ze stałymi odbiorami. We wniosku należy podać dane odbiorców i to właśnie faktury od nich można później w ramach przyznanego limitu (od 50 tys. do 1 mln zł) zgłaszać do finansowania. Decyzja o przyznaniu limitu podejmowana jest do 24 godzin.

Finansowanie zakupów pozwala na natychmiastowe opłacenie zamówionych produktów lub usług (od 500 zł do 30 tys. zł) w momencie, kiedy firma nie ma wolnych środków. Do wniosku wystarczy dołączyć dokument potwierdzający zamówienie. Następnie należy wybrać odpowiedni dla siebie termin spłaty – płatność można odroczyć o 30 dni lub rozłożyć nawet na 36 rat. PragmaGO® przelewem ekspresowym przeleje środki na konto wskazanego dostawcy. W tym przypadku akceptacja warunków również następuje poprzez wysłanie wiadomości SMS.

Korzyści, jakie daje finansowanie w PragmaGO®

 • Cały proces w 100% online – bez wychodzenia z domu i papierowych wniosków
 • Kompleksowa obsługa w jednym miejscu
 • Intuicyjna Strefa Klienta dostępna 24/7
 • Oferta nawet dla najmniejszych firm
 • Finansowanie od 500 zł nawet do 1 mln zł
 • Oferta także w euro
 • Łatwa kalkulacja kosztów
Współpraca dla B2B

Przedsiębiorcy oferujący swoje usługi dla branży B2B mają także możliwość podjęcia współpracy z PragmaGO®, dzięki której będą mogli swoim klientom oferować odroczoną płatność lub e-skonto. Dowiedz się więcej na https://pragmago.pl/zaufali-nam/

dh0b6bm

Podziel się opinią

Share
dh0b6bm
dh0b6bm