Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany Komputronik

Najpopularniejsze metody płatności online w e-commerce

Branża e-commerce stawia na pozytywne doświadczenia użytkownika pod każdym względem. Dotyczy to również dokonywania płatności za zakupy w Internecie. Różne sposoby płatności umożliwiają klientom dokonanie opłaty za wybrane produkty w najwygodniejszy dla nich sposób. Poznaj najpopularniejsze metody płatności, które udostępniają sklepy internetowe.

 Źródło: materiały partnera
d34zcdq

Szybkie przelewy PayU i BlueMedia

Szybkie przelewy cechują się prostotą działania i błyskawicznym księgowaniem płatności. Klienci, którzy korzystają z usług realizowanych przez PayU i BlueMedia, są przekierowywani na stronę banku. Następnie logują się do swojego konta i potwierdzają przelew na określoną kwotę. Nie muszą wpisywać numeru konta odbiorcy i tytułu przelewu, gdyż dane są automatycznie pobierane przez system. Przelew jest realizowany natychmiastowo, dlatego odbiorca błyskawicznie widzi go na swoim koncie. Szybki przelew umożliwia skrócenie czasu oczekiwania na przesyłkę.

Przelewy tradycyjne

Przelewy tradycyjne są cenione przez kupujących ze względu na wysoką wiarygodność. Brak przekierowania ze strony sklepu ogranicza ryzyko jakiegokolwiek oszustwa. Kupujący wybierają tradycyjną płatność również, gdy ich bank nie obsługuje szybkich przelewów. W takich przypadkach konieczne jest samodzielne wypełnienie danych do przelewu na stronie swojego banku, czyli uzupełnienie nazwy odbiorcy, numeru konta i tytułu przelewu w odpowiedni sposób. Ważne jest kierowanie się wskazówkami sprzedawcy, gdyż nieprawidłowy tytuł przelewu lub błędny numer konta wydłuża proces zakupowy.

BLIK

BLIK początkowo umożliwiał dokonywanie płatności wyłącznie na polskim rynku, jednak obecnie można płacić nim również w sklepach zagranicznych. Metoda płatności BLIKiem cieszy się wysoką popularnością, gdyż płatność odbywa się bardzo szybko bez logowania się na stronie banku. Klient pobiera z aplikacji mobilnej specjalny, sześciocyfrowy kod, który wpisuje na stronie sklepu. Następnie potwierdza płatność za pomocą kodu PIN w aplikacji lub poprzez przyłożenie palca do czytnika linii papilarnych. Kod do płatności BLIK jest ważny jedynie przez 2 minuty, dlatego ta metoda płatności wiąże się z niewielkim ryzykiem. Podwójna weryfikacja i ograniczony czas działania kodu sprawia, że kradzież pieniędzy z konta jest trudna. Dodatkowo płatność BLIK księguje się natychmiastowo, co skraca czas oczekiwania na przesyłkę zamówienia.

d34zcdq

Więcej o technologiach FinTech przeczytasz w serwisie technologicznym nano.komputronik.pl.

Karta płatnicza

Transakcje kartą płatniczą w Internecie są szybkie i wygodne. Cechują się wysokim poziomem bezpieczeństwa, gdyż do wykonania transakcji niezbędnych jest kilka informacji. Klient podaje numer karty, datę jej ważności oraz kod CVV lub CVC. Dzięki temu ogranicza się ryzyko włamania na konto i kradzieży gotówki z karty płatniczej. Środki przelewane na konto sprzedawcy pojawiają się na rachunku odbiorcy natychmiastowo. Do dokonania transakcji często wymagane jest potwierdzenie SMS lub w aplikacji mobilnej za pomocą kodu PIN.

Aplikacje Google Pay i Apple Pay

Aplikacje do płatności mobilnych są cenione przez użytkowników, którzy decydują się na dokonanie zakupów z poziomu urządzenia mobilnego. W celu dokonania płatności przez Google Pay lub Apple Pay należy powiązać aplikację z kartą płatniczą. Mechanizm płatności jest prosty, gdyż umożliwia płacenie w sklepach online bez ponownego sięgania po kartę. Google Pay i Apple Pay dodatkowo służą do płatności zbliżeniowych w sklepach stacjonarnych.

E-portfel

E-portfel działa analogicznie do kart przedpłaconych. Użytkownik przelewa na elektroniczny portfel określoną kwotę, a następnie wykorzystuje ją na różne cele. Użytkownik sam podejmuje decyzję, ile pieniędzy chce zgromadzić na elektronicznej portmonetce. Pieniądze z e-portfela są przekazywane do sprzedającego natychmiastowo, co pozytywnie wpływa na szybkość realizacji zamówienia. Co ważne, elektroniczne portfele są przystosowane do dokonywania płatności za pomocą kryptowalut w przeciwieństwie do innych form płatności online.

Artykuł sponsorowany Komputronik
d34zcdq
d34zcdq