Trwa ładowanie...
drrk8g5

Narzekamy na finanse? Bynajmniej. Co drugi Polak był w 2019 r. zadowolony ze swoich zarobków

"To był dobry rok pod względem finansowym" – pomyślała prawie połowa Polaków. Najczęściej taka myśl zrodziła się w głowie mieszkańców Podlasia. Najwięcej malkontentów mieszka z kolei w woj. kujawsko-pomorskim.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Z badania wynika, że co czwarty ankietowany cieszył się w 2019 r. z wyższych zarobków czy premii
Z badania wynika, że co czwarty ankietowany cieszył się w 2019 r. z wyższych zarobków czy premii (iStock.com, Fot: muzzyco)
drrk8g5

Tak przynajmniej wynika z badania "Nastawienie do finansów" przeprowadzonego na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Czego więc dowiadujemy się o naszym stosunku do pieniędzy? Niemal co drugi badany (49 proc.) odczuwa satysfakcję z tego, jak poradził sobie z finansami w minionym roku. Zawiedzionych jest 35 proc. ankietowanych, a 16 proc. odpowiadających nie umiało udzielić jednoznacznej odpowiedzi, informuje PAP.

Po oszczędnościach, na kolejnym miejscu powodów do zadowolenia z finansów w minionym roku znalazł się brak zaskakujących wydatków - wskazało go 47 proc. badanych, a następnie brak konieczności "zaciągania kredytu, pożyczki" - 37 proc.

drrk8g5

Najwięcej zadowolonych z tego jak potoczyły się finansowe sprawy w 2019 r. było wśród mieszkańców Podlasia (63 proc.). Regionem malkontentów okazało się natomiast województwo kujawsko-pomorskie, w którym jako jedynym w kraju, przeważają osoby przekonane, że z pieniędzmi nie poszło im dobrze (41 proc. jego mieszkańców stwierdziło, że jest niezadowolonych z finansów w 2019 r., a 36 proc. ocenia sytuację finansową pozytywnie). Przy średniej dla Polski usatysfakcjonowanych finansami na poziomie 49 proc. słabo wiodło się też mieszkańcom woj. lubuskiego, gdzie jest 37 proc. zadowolonych, w Wielkopolsce odsetek ten stanowi 41 proc., a w woj. łódzkim i śląskim po 43 proc.

Twórca sukcesu Wiedźmina o swoim nowym biznesie. "Telefon na korbkę"

Brak oszczędności rozczarował 46 proc. rodaków. Co trzeciego niezadowolonego zawiodły też wynagrodzenia - zbyt niskie w stosunku do optymistycznych przewidywań. Co czwarta osoba spośród 35 proc. niezadowolonych mówi również "o porażce w poszukiwaniach lepiej płatnej pracy".

drrk8g5

Badanie "Nastawienie do finansów" wykonano w listopadzie 2019 r. na reprezentatywnej próbie 1019 Polaków w wieku 18-75 lat, techniką komputerowo wspomaganych wywiadów internetowych (CAWI).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

drrk8g5

Podziel się opinią

Share

drrk8g5

drrk8g5